Desteklenmeyen PC'de Windows 11 sorun çıkarır mı?

Alone Darkkk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
500 gb m2 ssd
Ekran kartı
R7 250X
Anakart
MSI B250m Mortar
İşlemci
i5 7500
Arkadaşlar ben artık Windows 10'dan sıkıldım ve 11'e geçmek istiyorum. Sadece işlemci desteklenmiyor, işlemcim i5-7500 bunun alt modelleri destekleniyor ama bu desteklenmiyor ben de anlamadım. Anakartım B250M ve TPM desteği yok. TPM olmadan kullansam sorun çıkarır mı? Her programı kullanabilir miyim? Kasa donma vs olur mu? Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her programı kullanamazsın sorun çıkma ihtimali de her zaman vardır. Ben Quad işlemci DDR2 sistemime bile kurmuştum orası ayrı.

Arkadaşlar ben artık Windows 10'dan sıkıldım ve 11'e geçmek istiyorum. Sadece işlemci desteklenmiyor, işlemcim i5-7500 bunun alt modelleri destekleniyor ama bu desteklenmiyor ben de anlamadım. Anakartım B250M ve TPM desteği yok. TPM olmadan kullansam sorun çıkarır mı? Her programı kullanabilir miyim? Kasa donma vs olur mu? Görüşlerinizi bekliyorum.
Bazı programlar Win11de özellikle TPM istiyor mesela Valo açamazsınız fakat desteksiz donanım sebepli sorun yaşayan daha duymadım sanırım. SSD var RAM var, sağlam sistem.

Bazı programlar Win11de özellikle TPM istiyor mesela Valo açamazsınız fakat desteksiz donanım sebepli sorun yaşayan daha duymadım sanırım. SSD var RAM var, sağlam sistem.
Hocam zaten valoda grafiği yükseğe alınca pc kendini yeniden başlatıyor o yüzden valo oynamıyorum ama cs oynuyorum sıkıntı olur mu?

Hocam zaten valoda grafiği yükseğe alınca pc kendini yeniden başlatıyor o yüzden valo oynamıyorum ama cs oynuyorum sıkıntı olur mu?
Sanmıyorum. YÜkseğe alınca çökme garipmiş, PSU, ekran kartı ya da soğutmanızda bir sorun olabilir. Bunlar başka konular, sanmıyorum sorun olacağını.

Gündelik kullanımda ufak kasmalar olur maximum onun dışında bazı programları açamazsınız valorant başta olmak üzere. Benim tavsiyem bulunduğunuz windows sürümünde kalın.

Geri
Yukarı