Detaylı Haylou T15 incelemesi

Makaleler
10
Merhaba. Bugün Haylou T15'in detaylı incelemesini yapacağım.

Ürünü isteme aşaması.
Ürünü Aliexpress'ten, Offical Haylou Store üzerinden 6 Şubat günü istedim. 26 Şubat'ta geldi. 15TL vergi çıktı, 80TL kuponum ile 81TL ödemiştim. 101TL'ye aldım toplamda yani, Türkiye fiyatına göre kârdayım.

İlk izlenimler.
20210302_170232.jpg

20210302_170249.jpg

20210302_170339.png

20210302_170301.png

20210302_170955.jpg

Kutunun içinden small ve large silikonlar, Çince ve İngilizce kullanım kılavuzu, T15'in kendisi ve şarj kablosu çıkıyor. Şarj kablosu sadece şarj ediyor bu arada, veri aktarımı yapamıyor. Gayet güzel paketlenmiş, beğendim. Kutunun üst kağıdını yukarı ittiriyorsunuz ve açıyorsunuz.

20210302_172914.jpg

20210302_172925.jpg

20210302_173509.jpg

Inked20210302_173000_LI.jpg

Detaylı özellikler ve inceleme kısmı.
Öncelikle her zaman olduğu gibi, özellikler ile başlayalım. Kulaklıkta Falcon çipset var. Ben Qualcomm çatallaması olduğunu düşünüyorum, GT1 vs. gibi Realtek çipset yok. AAC desteklemekte. Kulaklığın kutusu Micro-USB ile şarj oluyor ve 2200mAh kapasiteye sahip. Ek olarak tam boy USB-A girişi var powerbank üstünde, bu sayede telefon gibi cihazlarınızı da şarj edebiliyorsunuz. Kulaklıkları 15 kere şarj edebiliyor. Haylou, günde 2 saat müzik ile şarjın 1 ay gittiğini söylemiş. 900 müzik, 102 bölüm drama, 60 saat oyun ve 30 saat film diyorlar pil ömrü için. Kulaklıkların kendisinin her biri 3.7 gram ve ayrı
mikrofonlara sahipler. Hem Stereo, yani birlikte, hem de tek, yani Mono kullanabiliyorsunuz. Kulaklık IPX5 tere dayanıklı.

Ses kalitesine gelirsem, 6 mm sürücüler var. Bu sürücüler gayet güzel. Vokaller en ön planda olanlar, sonra basslar, sonra tizler geliyor. Tiz ve basslar birlikte dengeliler, birbirlerini boğmuyorlar. Rock için alınıyorsa alınabilir, pop için harika. DSP var, güzel çalışıyor. Tamamen sizi dışarıdan kesmiyor orta seste ama yüksek seslerde dışarıyı duymak çok zor. Size kalmış, benim için dışarıyı duymak iyi. Hi-Fi var.

Mikrofon kalitesi iyi. Vasat değil, orta derece. Çok iyi mikrofonu yok ama temiz, arka plan sesini çok alıyor. Yine de çakma AirPods'lardan iyi ses kalitesi var, iş görür. Dışarıda biraz boğuk geliyor ama :/
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rahatlık olarak gayet rahat. Small silikon ile kullanıyorum ve kulağımdan düşmüyor. Saatlerce taksam bile gayet rahat. Takılış şekli ise böyle, çok yanlış takan insan görüyorum. BÖYLE takılıyor arkadaşlar, mikrofon kısmı ağzınıza bakmalı.
1614686164939.png

Şarj süresi olarak gayet memnun kaldım. Oyun modunu açınca pili çok kısa sürede tükeniyor mesela maalesef, 2-3 saate bitiyor. Ben genelde kapalı kullanıyorum. Bazen telefonun şarjının kulaklıktan önce bittiği oldu. Beni rahat 8-9 saat götürüyor. 0'dan 100'e 1.5 saatte şarj oluyor kulaklıklar, powerbank ise 4 saatte full oluyor. Haylou, kılavuzda kulaklığı ilk alınca şarj etmenizi önermiş.

Sinyal kalitesi olarak memnun kaldım. Stereo modda genelde kopma olmadan kullandım, Mono modda hiç sorun yok zaten. PC'de kullanırken arada garip kesilmeler yaşadım, unutup, kulaklıkları sıfırlayıp, bağlayınca düzeldi. Telefonda hiç sorun yaşamadım, AAC desteklediğini de söyledi. Windows 10'da ve Ubuntu'da sorunsuz çalışmakta, hem mikrofonu, hem kulaklık kısmı. Çekim uzaklığına 10 metre denmiş, doğrudur ama tam 10 metre değil.
1614686430846.png

Gecikme olarak üzmedi. Oyun modu kapalıyken bile çok gecikmesi olmuyor. Oyunlarda ufak gecikme var oyun modu kapalıyken, özellikle silahı ateş ederken vs. fark ediyorsunuz. Oyun modu açıkken gecikmeyi hissetmedim bile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son sözler...
Piston Fresh'in sol teki fişi çekince almıştım. Gayet memnunum. Birkaç kopma yaşadım, onun dışında hiç üzmedi. 170TL'ye kadar bütçelerde kesinlikle önerimdir, harika bir kulaklık.

Okuduğunuz için teşekkürler, harika günler dilerim.

S: Kim bu Haylou?
C: Xiaomi'nin alt firması desem yanlış olmaz. Güvenebilirsiniz.

S: Bilgisayarda kullanmam için hangi adaptörü önerirsin?
C: Belkin'in adaptörünü kullanıyorum, 4.0 olan bir adaptörü. Memnunum, isterseniz benim gibi yapabilirsiniz veya UB400 alabilirsiniz. UB400'ün çipi daha kaliteli.

S: iOS uyumlu mu?
C: Evet, uyumlu.

S: Aliexpress'e ve bu satıcıya güvenebilir miyim?
C: Güvenebilirsiniz. Satıcı zaten resmi Haylou satıcısı.

S: Kupon kardeşliği nedir?
C: Aliexpress hesap bölümünden kupon kardeşliği kısmından kupon kazanabiliyorsunuz, bu sayede ürün daha ucuza geliyor.

S: İnceleme niye geç yayınlandı?
C: Biraz kullandıktan sonra yapmalıyım diye düşündüm. Ek olarak biraz üşendim, ben de insanım yahu.

Son düzenleme:
Üstüne Technopat'ın ilk incelemesi olacaktı ama @PuMaT alınca ilk inceleme onun oldu.
Sen daha detaylı ve daha güzel yapmışsın ama ilk ben yaptım.😎😎😎

Ben seni şimdiden uyarayım, şarj kutusunu sakın düşürme. Ben düşürdüm, kapağı daha fazla oynamaya başladı. Çok sinir bozuyor.

Kapağında normalde de ufak bir oynama var, düşürmem. Sağ ol.
Cep hizasından falan düştü. Yüksekten de değil.
Önceden kapağındaki oynama hiç sorun değildi. Ama artık açarken ki kolaylığı azalmış. Ve kapanırken tam kapanması için ufakta olsa bastırmak gerekiyor. İyi ki ana fonksiyonlarını yitirmedi.
Az sonra fotoğraf ekleyebilirim belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı