Detaylı Need for Speed: Underground 2 kariyer bilgi ve tavsiyeleri

Yunus EmreTR

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Çocukluğumuzda bize arabalara aşık eden NFS serisinin en iyi oyunları denince herkesin listesinde ilk üçte bulunan NFS: Underground 2 için detaylı kariyer tavsiyeleri ve bilgileri veriyorum. Hayatımda ilk oynadığım oyun olan Underground 2'nin unutulmasını istemiyorum. Bu vereceğim bilgiler sayesinde kariyer oynamak istediğiniz zaman eskisinden çok daha bilgili olacaksınız ve hızlı ilerleyeciksiniz!

(Not: Oyunum modludur fakat bu modlar sadece arabalar için özelleştirmelerden ibaret. Yeni neon, far renkleri önceki ve yeni oyunlardan desenler vb. bunlar kesinlikle arabaların performansına ya da oyunun mekanikleri vb. şeylere etkisi yoktur!)
Öncelikle oyunu nereden indirebiliriz? Maalesef U2 çok uzun bir zaman önce satıştan kaldırıldı ve artık oyunu elde etmenin tek yolu korsan olarak indirmek ya da internetten orijinal CD almalısınız.
Şimdi gelelim kariyer kısmına fakat numara 1'e geçmeden önce söylemek istediğim bir şey daha var. Hepimiz Rachel'ın 350Z'sini araba dükkanına götürmek yerine ilk olarak haritadaki 2 yarışı yapmışızdır fakat size 3.üncüsü olduğunu söylesem? Haritada gizli bir circuit(turlu) yarış var:

nfs u2..png

nfs u2.png

dfdsfds.png

Diğer yarışlar 200 para verirken bu 400 veriyor. Konumu fare imlecinin olduğu yerde. Ayrıca birkaç outrun yarışı yaparak ekstra para kazanabilirsiniz ama 2 yarış yapınca şehirdeki yarışçılar gidiyor.

numara 1: Araba seçimi

oyunun başında seçebileceğimiz 6 araba var. Bunlar sırasıyla:

206/Focus/Corolla/240sx/Miata/Civic

Ekran görüntüsü 2023-08-30 205953.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 205944.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210001.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210011.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210019.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210028.png

Bunların arasından performans olarak en iyisi 240SX olsa da Corolla oyundaki en iyi viraj alan araç ve birkaç yükseltme ile maksimum hızı çok artıyor fakat hızlanması diğer araçlara göre biraz kötü ama yine speedruncılar bu arabayı tercih ediyor(arabaların performansı hakkında bahsederken maksimum yükseltmeler ve yapılabilecek en iyi dyno ayırı yapıldığı zaman böyle oluyor). Hızlanma demişken oyunda en iyi hızlanmaya sahip arabalar 206 ve 240SX fakat daha iyi viraj aldığı için 240SX'i tavsiye ederim. Ayrıca oyunda kısa bir sürede açabileceğiniz celica, Corolla ve 240SX'in birleşimi gibi. Corolla'dan daha kötü viraj alıyor ama daha iyi hızlanıyor. 240SX'ten daha iyi viraj alıyor ama daha kötü hızlanıyor. Birnevi oyundaki en dengeli araba.
Pekala bu araçlar oldukça iyi fakat asla almamamız gereken araçlarda var! Bunlar:
Lexus ıs300. viraj almada rezalet olan bu araç oyundaki en kötü araç olarak kabul ediliyor.

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210239.png

Audi TT. Viraj alma ve performans olarak düşük olsa da maksimum hızı sağ olsun drag yarışlarında iş yapıyor.

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210303.png

Ford focus. Performans olarak çok düşük seviyelerde.

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210352.png

Toyota Supra. Şaşırdınız değil mi? Bir Supra hangi oyunda kötü olabilir? Bu oyunda kötü. Maksimum hız ve viraj alma konusunda oldukça kötü olması yetmezmiş gibi yol tutuşu rezalet olan bu sözde fabrikadan 1000 beygir olarak çıkan güzellik oldukça fazla spin atıyor.

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210249.png

Ve son olarak oyundaki SUV'lar. Onları modifiye etmek için harcadığınız parayı yarışlar kazandırmıyor.

numara 2: Dükkanlar
oyunda bazı yarışları yapınca gövde ve performans parçaları açılsa da bazı ana parçaları açmak için gizli dükkanları bulmak lazım. İşte oyundaki tüm gizli dükkanların listesi:

Ekran görüntüsü 2023-08-30 210219.png

numara 3: Arabaların yıldız mantığı
Haritadaki tüm yarışları yaptınız ama oyunda ilerleyemiyor musunuz? Arabanıza bir göz atın! Eğer arabanızına hiçbir görsel yükseltme yapmazsanız oyunda ilerleyemezsiniz. Oyunda toplam 5 stage var. Sonraki Stage'i açmak için sadece kaputun altındakine değil, arabanızın gövdesine de önem verin. Stage'leri açmanız için gerekli olan yıldızlar:
Stage 1'den 2'ye: 0 yıldız.
2'den 3'e: 1 yıldız.
3'ten 4'e: 4 yıldız.
4'ten 5'e: 6 yıldız.
Oyundaki son yarışı açmak için ise 10 yıldızlı arabaya sahip olup 10 yıldız ile açılan dergi için kapak fotoğrafı çekiyorsunuz.
Ayrıca sizi ekstra masraftan kurtaracak bir şey daha söyleyim. Stage 2'den 3'e geçerken arabanızın gövde parçalarını ellemeyin. Çünkü stage 3'te yeni gövde parçaları geliyor. Onun yerine adını buraya yazmaya üşendiğim sarı daire olan dükkana gidin yapabileceğiniz tüm parçaları takın sonra arabanızı boyayayın. Eğer yıldız yetersiz kalırsa arabanızın ön, arka farlarını ve egzozunu değiştirin. Eğer yine yetmezse bir şeyleri yanlış yapmışsınız demektir. Mecbur biraz masraf yapıp ön arka ve yan tamponları değiştirin.

numara 4: Outrun yarışları
outrun yarışları nedir? Outrun yarışları şehirde dolaşan diğer yarışçılarlar ile yarışıp 300 metre fark atarak kazandığınız ve az da olsa para kazandığınız yarışlardır. Az para veriyorsa neden yapalım? Eşsiz performans ve gövde parçaları için! Stage 1 hariç tüm stagelerde farklı parçalar var ve her parça için farklı sayıda yarışlar kazanmak gerekiyor. Ayrıca outrun yarışlarını oyunun başındaki oval otoyolda yapmanızı tavsiye ederim. Eğer rakibiniz size rubberband sayesinde yetişirse şerefinizi bir kenara bırakın ve kendisine spin attırın. Belli sayıda yarış kazanınca ekranda bir mesaj beliriyor. Mesajı kapatıp haritayı açınca haritaya yıldız ekleniyor. Eğer haritanızda milyon tane yıldız varsa herhangi bir yıldıza gidin görevi kabul etmeden önce sol üste bakın. Subject kısmında "uniqe parts" yazıyorsa bu bir eşsiz parça yıldızıdır fakat performans mı yoksa gövde parçası mı olduğu yazmıyor. Eğer magazine falan yazıyorsa o anlayacağınız gibi magazindir. Mesela bu fotoğrafta magazine yazan yerde "uniqe parts" yazması lazım.

Ekran görüntüsü 2023-08-30 222712.png

şimdi gelelim Stage'lere, gereken yarışlara ve ödüllere(bu ödüller bedavadır ve normal parçalara göre çok daha etkilidir. Fakat en önemlisi eşsiz parçayı taktığınız arabaya dikkat edin çünkü seçtiğiniz arabada kalıyor ve çıkartıp başka arabaya takamıyorsunuz ve sadece 1 tane seçme hakkınız var yani bir parça takıp sonradan beğenmezseniz bu sizin sorununuz. Tabii eşsiz parçalar olmadan arabayı 10 yıldız yapmak mümkün):
Stage 1 için herhangi bir ödül yok.
Stage 2: 4 outrun galibiyeti: Eşsiz kaputlar(isterseniz karbon fiber hallerini de seçebiliyorsunuz ve "trap" adlı kaput normal değil de böyle şekilli açılanlardan. Fotoğrafını koydum zaten.)

Ekran görüntüsü 2023-08-30 223514.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 223523.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 223544.png

Ekran görüntüsü 2023-08-30 223553.png

stage 3: 3 outrun galibiyeti performans parçası(Motor/Şanzıman/Lastik. motor aralarındaki en iyi seçenek)
6 outrun kazanırsanız eşsiz jant alıyorsunuz.

Ekran görüntüsü 2023-08-31 081351.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 081418.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 081429.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 081458.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 081531.png

stage 4: 4 outrun galibiyeti(rüzgarlık. Karbon fiber halleri bulunmaktadır)

Eki Görüntüle 1924872

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082626.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082640.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082650.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082659.png

Eki Görüntüle 1924873

stage4: 6 outrun galibiyeti(desenler)

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082901.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082912.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 104118.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082925.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 104309.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 083019.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 083818.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 083028.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 083829.png

stage 4: 9 outrun galibiyeti(performans parçası. ECU/Turbo/Frenler. en iyi seçenek Turbo)
Stage 5: 6 outrun galibiyeti(performans parçası. Ağırlık azaltma/NOS/Süspansiyon. eğer aracınızın "streetx" yarışlarında iyi bir performans göstermesini istiyorsanız ağırlık azaltmayı seçin. Eğer drag, sprint gibi yarışlarda iyi olmasını istiyorsanız Nos'u seçin)
Stage5: 11 outrun galibiyeti(geniş gövde kiti. Her araba farklılık gösterir)

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082357.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082414.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082438.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082427.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082446.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082456.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082519.png

Ekran görüntüsü 2023-08-31 082506.png

numara 5: Rubberband nedir?
outrun yarışları hakkında konuşmaya başlarken rubberband hakkında bahsettim. Peki nedir bu rubberband? Rubberband birnevi rakip yarışçıların yapay zekasıdır. Eğer oyuncu ehliyetini kasaptan almışçasına kullanıyorsa rubberband ona göre şekillenir ve oyuncuyu fazla zorlamaz. Eğer oyuncu rahmetliken block gibi kullanıyorsa rubberband ona göre şekillenir ve rakiplerimizin arabalarının asla gösteremeyeceği performansı gösterir. Maksimum hız, hızlanma, viraj alma, yol tutuşu vb.
eğer tam olarak anlamadıysanız şu videoyu izleyebilirsiniz(yirminci saniyeye gelin):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ekstra bilgi: PC portundaki hatalar

eğer yanınızdaki arabanın aniden marsa gitmeye çalıştığını görürseniz panik yapmayın. Bu sadece oyunun PC versiyonunda olan küçük bir hata. Ayrıca bazen başlangıç çizgisinde yarış başlarken aniden alev büyürse bununda sebebi budur.

Ekran görüntüsü 2023-08-31 084606.png

Görüntüyü aldığım video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bitiş
bu oyunla hepimizin birçok anısı vardır. Hepimizin eğlenmesini sağladı bu oyun. Hepimiz her arabayı en az 3 kere modifiye etmişizdir. Hepimiz vaktinde bırak ingilizceyi, okumayı bile bilmediğimiz zamanlarda oyunda takılı kalmışızdır. Bu oyunun kaza fizikleri o kadar mükemmel ki birçok kaza değerlemesi videosu var bu oyunun. Unbound çıkalı neredeyse 9 ay geçti ve şu anda hakkında konuşan kimse yok. Oyuna halada güncelleme gelse de fanların büyük bir kısmı unuttu. Neden mi?
"Kimisi eskiyi sever. Yeniye adapte olamadığından değil. Eskinin basitçe daha iyi olmasından."

-Polyfp
Eğer başka sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-31 082901.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-31 082901.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 60
  • Ekran görüntüsü 2023-08-31 082944.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-31 082944.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 58
  • fssfsdf.png
    fssfsdf.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 108
Unbound falan mobil oyun gibi kalıyor bunların içerik bolluğuna ve kalitesine bakınca. Forza'ya kadar başka bir arcade yarış oyununda dyno yada ince ayar olan bir oyun da sanırım yok gibi bir şey. Yakın zamanda UG1'i heves edip tekrar oynadım. EA Play e geldi diye üzerine bir de Unbound'a bir şans vereyim dedim fakat oyuna tahammül edemedim. Konunun nostalji hissiyle falan da alakası yok. Hakikaten bir kaç gömlek üstün bu oyunlar yenilerden. Özellikle Soundtrack ve hız hissi konusunda UG1 benim için her zaman en üst noktadadır.

Unbound falan mobil oyun gibi kalıyor bunların içerik bolluğuna ve kalitesine bakınca. Forza'ya kadar başka bir arcade yarış oyununda dyno ya da ince ayar olan bir oyun da sanırım yok gibi bir şey. Yakın zamanda UG1'i heves edip tekrar oynadım. EA Play'e geldi diye üzerine bir de Unbound'a bir şans vereyim dedim fakat oyuna tahammül edemedim. Konunun nostalji hissiyle falan da alakası yok. Hakikaten birkaç gömlek üstün bu oyunlar yenilerden. Özellikle soundtrack ve hız hissi konusunda UG1 benim için her zaman en üst noktadadır.

Yeni nesil teknolojiye uyalım, modernleşelim vs. diyerek bozdular eski aksiyonu.

Bu oyunu 3 defa bitirdim. Çocukluk efsanelerimdendir Underground 2 ama takıldığım bir nokta var: TT o kadar kötü değil hocam. Ben ilk kariyerimin ortalama %45'ini TT ile yaptım ve beni yarı yolda bırakmadı. Onun dışında başta popüler kültürden dolayı Civic seçmem bir hataydı. Bence başta 240SX'i seçmek daha mantıklı. Bir de hocam sorması ayıptır oyunu nasıl indirdiniz? Nostalji yapasım geldi de :D

Bu oyunu 3 defa bitirdim. Çocukluk efsanelerimdendir Underground 2 ama takıldığım bir nokta var: TT o kadar kötü değil hocam. Ben ilk kariyerimin ortalama %45'ini TT ile yaptım ve beni yarı yolda bırakmadı. Onun dışında başta popüler kültürden dolayı Civic seçmem bir hataydı. Bence başta 240SX'i seçmek daha mantıklı. Bir de hocam sorması ayıptır oyunu nasıl indirdiniz? Nostalji yapasım geldi de :D
Ben oyunu Oyun İndir Club tan torrent olarak indirdim. Zona uygulamasını kullanıyorum.
Eğer alttaki yeşil "Download" tuşuna basınca ikinci bir yer açılırsa onu kapatın ve tekrar basın. 6 kb lik bir dosya inicek. Bu dosyayı çalıştırın. Zona açılacak ve inmeye başlayacak. İndikten sonra dosyayı açın ve part1 adlı rar dosyasını açın. Need For Speed-Underground 2.iso adlı dosyayı çalıştırın. Ardından kısa bir süre bekleyin. Sonra açılan dosyada Setup.exe yi çalıştırın istediğiniz ayarları yapın ve indirin. Eğer Setup kısmında hata verirse tekrar deneyin. Ayrıca oyunda İnsert Disc 2 adında bir hata var. Bu hatayı çözmek için bu dosyayı indirin ve var olan ile değiştirin. https://dosya.(noktadan sonra co yazman gerek site izin vermiyor)/l9fg7xts59bw/OYUN_PESINDE_NFS_UNDEGROUND_2_DISC_2.zip.html
Eğer oyun tam ekran olmassa bu linke tıkla NFSMods - NFSMods - Widescreen Fixes Pack aşağıdaki dosyalardan latest version olanı indir. ondan sonra inince rar dosyasını aç URL Shortcuts dosyasını aç ordan sonra orda eski nfsler için başka dosyalar var Underground 2 sondan ikinci ona tıkla bi dosya inecek o dosyadaki dinput8.dll ve scripts dosyasını oyun dosyalarının içine at.

Reyiz merak ediyorum da yükleyebildin mi? Eğer sorunla karşılaştıysan yardım etmeye çalışırım. Ayrıca TT ye kötü dememim sebebi viraj alışı. Oyunda oldukça dar ve virajlı sokaklar olduğu için top speed genelde işlevsiz kalıyor özellikle dağ bölgesinde. Ama maksimum hızına diyebilecek bir şeyim yok o konuda oldukça iyi drag yarışlarında iyi iş yapıyor.

Son düzenleme:
Ben oyunu Oyun İndir Clubtan Torrent olarak indirdim. Zona uygulamasını kullanıyorum.
Eğer alttaki yeşil "Download" tuşuna basınca ikinci bir yer açılırsa onu kapatın ve tekrar basın. 6 KB'lik bir dosya inecek. Bu dosyayı çalıştırın. Zona açılacak ve inmeye başlayacak. İndikten sonra dosyayı açın ve part1 adlı RAR dosyasını açın. Need for Speed-Underground 2.ISO adlı dosyayı çalıştırın. Ardından kısa bir süre bekleyin. Sonra açılan dosyada Setup.exe yi çalıştırın istediğiniz ayarları yapın ve indirin. Eğer Setup kısmında hata verirse tekrar deneyin. Ayrıca oyunda İnsert Disc 2 adında bir hata var. Bu hatayı çözmek için bu dosyayı indirin ve var olan ile değiştirin. https://dosya.(noktadan sonra co yazman gerek site izin vermiyor)/l9fg7xts59bw/OYUN_PESINDE_NFS_UNDEGROUND_2_DISC_2.zip.html
Eğer oyun tam ekran olmazsa bu linke tıkla NFSMods - NFSMods - Widescreen Fixes Pack aşağıdaki dosyalardan latest version olanı indir. Ondan sonra inince RAR dosyasını aç URL Shortcuts dosyasını aç oradan sonra orada eski NFS'ler için başka dosyalar var Underground 2 sondan ikinci ona tıkla bir dosya inecek o dosyadaki dinput8.dll ve scripts dosyasını oyun dosyalarının içine at.

Reis merak ediyorum da yükleyebildin mi? Eğer sorunla karşılaştıysan yardım etmeye çalışırım. Ayrıca TT'ye kötü dememim sebebi viraj alışı. Oyunda oldukça dar ve virajlı sokaklar olduğu için top Speed genelde işlevsiz kalıyor özellikle dağ bölgesinde. Ama maksimum hızına diyebilecek bir şeyim yok o konuda oldukça iyi drag yarışlarında iyi iş yapıyor.

Reis ben hiç Torrent'le uğraşamam kusura bakma ama yine de anlattığın için çok teşekkür ederim. Baktım da direkt oyunindirclub'tan .exe şeklinde indirsende olur. Daha da uzatmayım çünkü sitede korsana destek yok.

Ben oyunu Oyun İndir Club tan torrent olarak indirdim. Zona uygulamasını kullanıyorum.
Eğer alttaki yeşil "Download" tuşuna basınca ikinci bir yer açılırsa onu kapatın ve tekrar basın. 6 kb lik bir dosya inicek. Bu dosyayı çalıştırın. Zona açılacak ve inmeye başlayacak. İndikten sonra dosyayı açın ve part1 adlı rar dosyasını açın. Need For Speed-Underground 2.iso adlı dosyayı çalıştırın. Ardından kısa bir süre bekleyin. Sonra açılan dosyada Setup.exe yi çalıştırın istediğiniz ayarları yapın ve indirin. Eğer Setup kısmında hata verirse tekrar deneyin. Ayrıca oyunda İnsert Disc 2 adında bir hata var. Bu hatayı çözmek için bu dosyayı indirin ve var olan ile değiştirin. https://dosya.(noktadan sonra co yazman gerek site izin vermiyor)/l9fg7xts59bw/OYUN_PESINDE_NFS_UNDEGROUND_2_DISC_2.zip.html
Eğer oyun tam ekran olmassa bu linke tıkla NFSMods - NFSMods - Widescreen Fixes Pack aşağıdaki dosyalardan latest version olanı indir. ondan sonra inince rar dosyasını aç URL Shortcuts dosyasını aç ordan sonra orda eski nfsler için başka dosyalar var Underground 2 sondan ikinci ona tıkla bi dosya inecek o dosyadaki dinput8.dll ve scripts dosyasını oyun dosyalarının içine at.

Reyiz merak ediyorum da yükleyebildin mi? Eğer sorunla karşılaştıysan yardım etmeye çalışırım. Ayrıca TT ye kötü dememim sebebi viraj alışı. Oyunda oldukça dar ve virajlı sokaklar olduğu için top speed genelde işlevsiz kalıyor özellikle dağ bölgesinde. Ama maksimum hızına diyebilecek bir şeyim yok o konuda oldukça iyi drag yarışlarında iyi iş yapıyor.
silindi.

Yeni konular

Geri
Yukarı