Detecting IDE Drives Takılma

TeomanAksoy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir arkadaşımla oyun oynayacaktık fakat bana Facebook'tan mesaj atıp böyle bir hata olduğunu söyledi. Ben de bilgisayar açılış hatalarıyla ilgili çok bilgi sahibi olmadığım için size sorma kararı aldım.

@Recep Baltaş

Detecting IDE Drives.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir hata değil. Sistem IDE arabirimini kullanan aygıtları denetliyor. Bir süre denetlemeyi bitirip sistemin işletim sistemini boot etmeye başlaması lazım.
HDD'de sorun olduğunu düşünüyorum. Arkadaş bilgisayar işlerinden falan çok anlamadığı için bize geldiğinde hallederiz dedi ama ekranda donup kalıyormuş Bios'a falan da girmiyormuş pc. HDD bağlantı kablosunu çıkartıp bilgisayarı açıp ardından kabloyu yeniden takıp çalıştırmayı veya ram slotlarını değiştirirsem sorunun geçebileceğini düşünüyorum.

@MF Bugün çok eski olan bilgisayarımda bende bu uyarıyı aldım. Tüm portları çıkarıp tekrar taktım fakat sorun devam ediyor ne önerirsiniz?

@Recep Baltaş Kardeşim bu sorun ile ilgili ne önerebilirsin?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı