Detroit: Become Human bilgisayarda gamepad ile oynanır mı?

F710 neden önermiyorsunuz hocam? Bildiğim kadarıyla çok kaliteli bir gamepad.
Hiç de kaliteli değil.

Alıp sorunsuz kullandığını iddia edenler var. Hatta bu forumda bir edepsiz bu gamepad yüzünden "insan gibi kullanırsan sorun çıkarmaz" deyip insan olmadığımı ima ederek bana hakaret etmişti. Aynı şekilde kullanmış ve sorunlu olduğunu söyleyenler de var. Mesela ben 8 yıl önce aldım ve bizzat kullandım. Kronik olduğunu düşündüğüm iki sorunu var. Birincisi bağlantının ara sıra kesilmesi veya tuşlara geç tepki vermesi diğeri de RT(bazılarında LT) analog tetiğin basılı kalması sorunudur. Ben ikisini de yaşadım. Hatta birkaç sene önce kenarda çürümeye bıraktım. Kendisi Logitech yediğim ikinci ve son kazıktır.

Sorunların neden kronik olduğunu düşündüğümü sorarsan, ekşi sözlük, forumlar hatta yabancı sitelerde bunlarla ilgili çok sayıda şikayet okudum. Hatta takılı kalan RT tuşunun WD-40 pas sökücü veya kolonya gibi maddelerle temizlenerek bakımının yapılması ile alakalı YouTube'da video bile var.

Hiç de kaliteli değil.

Alıp sorunsuz kullandığını iddia edenler var. Hatta bu forumda bir edepsiz bu gamepad yüzünden "insan gibi kullanırsan sorun çıkarmaz" deyip insan olmadığımı ima ederek bana hakaret etmişti. Aynı şekilde kullanmış ve sorunlu olduğunu söyleyenler de var. Mesela ben 8 yıl önce aldım ve bizzat kullandım. Kronik olduğunu düşündüğüm iki sorunu var. Birincisi bağlantının ara sıra kesilmesi veya tuşlara geç tepki vermesi diğeri de RT(bazılarında lt) analog tetiğin basılı kalması sorunudur. Ben ikisini de yaşadım. Hatta birkaç sene önce kenarda çürümeye bıraktım. Kendisi Logitech yediğim ikinci ve son kazıktır.

Sorunların neden kronik olduğunu düşündüğümü sorarsan, ekşi sözlük, forumlar hatta yabancı sitelerde bunlarla ilgili çok sayıda şikayet okudum. Hatta takılı kalan RT tuşunun WD-40 pas sökücü veya kolonya gibi maddelerle temizlenerek bakımının yapılması ile alakalı YouTube'da video bile var.

İlk defa sizden duydum hocam bunları. PS dizaynı gamepadleri sevmediğim için şahsen kullanmadım. Gördüğüm herkes de memnunum dediği için iyi bir gamepad olduğunu düşünüyordum. Acaba alıp denesem mi diye düşünmedim de değil bir ara. Bir de yanlışım varsa düzeltin lütfen, F310 ile F710 aynı değil mi? Titreşim motoru yok ve kablolu diye biliyorum tek fark olarak. Eğer ki cidden tek fark buysa (özellikle bir araştırma yapmadım gözüme çarpan tek farklar bunlardı üstün körü baktığımda.) F310'da da aynı sorunun olma ihtimali yok mu?

İlk defa sizden duydum hocam bunları. PS dizaynı gamepadleri sevmediğim için şahsen kullanmadım. Gördüğüm herkes de memnunum dediği için iyi bir gamepad olduğunu düşünüyordum. Acaba alıp denesem mi diye düşünmedim de değil bir ara. Bir de yanlışım varsa düzeltin lütfen, F310 ile F710 aynı değil mi? Titreşim motoru yok ve kablolu diye biliyorum tek fark olarak. Eğer ki cidden tek fark buysa (özellikle bir araştırma yapmadım gözüme çarpan tek farklar bunlardı üstün körü baktığımda.) F310'da da aynı sorunun olma ihtimali yok mu?
F310 için özellikle bir araştırma yapmadım. Kablolu olması ve titreşimsiz olması dışında işlevsel bir fark yok. Orası doğru. Eğer birebir aynı tetik yapısı varsa belki onunda LT-RT tetikleri sorun çıkarabilir. Tam bilmiyorum. Ancak düzenli bakım ve temizlikle o kısmı tolere edilebilir.
Fark olarak ayrıca şu söylenebilir; içinde motor ve pil olmadığı için F710 kadar ağır değildir. Bazıları onu çok ağır buluyordu.

Eskiden bu ikisinin bir ara modeli vardı. Hatta onu almadığıma pişman oldum ve sonra satıştan kalktı. F510 kablolu ve titreşimli olan modeldi.

Ben de tasarım olarak PS gamepadlerini daha çok seviyorum. Gerçi konsol ve gamepad kullanımım az. PS tarafına aşinayım sadece. F310 ve F710 da hibrit denebilecek bir tasarım var ve iki ayrı modda çalışıyor. Öndeki analog konumları PS şeklinde, sağdaki tuşlar Xbox şeklinde. Aynı zamanda benim bildiğim analog LT-RT tuşları PS tarafında yok Xbox tarafında var. Değişik bir gamepad ama uyumluluk ve dayanıklılık konusunda oldukça başarılı(yukarıdaki sorunlar hariç).

Konuyu görüpte F310 alacak kişiler olması ihtimaline karşı yazıyorum. Oyun F310 ile oynanmıyor. Belki yardımcı programlar ile tuş ayarı yapılabilir bilmiyorum ama ben ve kuzenim oynayamadık.

Konuyu görüpte F310 alacak kişiler olması ihtimaline karşı yazıyorum. Oyun F310 ile oynanmıyor. Belki yardımcı programlar ile tuş ayarı yapılabilir bilmiyorum ama ben ve kuzenim oynayamadık.
Zaten pc oyunlarını gamepad ile xbox kontrolcüleri dışında kontrolcülerle program olmadan oynayamazsınız. x360ce Programını deneyin.

Geri
Yukarı