Detroit: Become Human Vulkan hatası için dahili GPU devre dışı bırakmak

İşletim sistemi
Windows 10

İbrahim BABAL

Femtopat
Daha fazla  
Dahili ekran kartımı devre dışı bırakmam söyleniyor peki bunu yaparsam bir sorun yaşar mıyım?

2021-04-12 (1).png

İşlemcinden görüntü alabiliyorsan sıkıntı olmaz. İşlemciden almak için kabloyu anakarta tak. Anakarta taktıktan sonra dahili ekran kartını devre dışı bırak.
Oyunu oynadıktan sonra gene aktifleştirmek istersen aktifleştir.
Bunları yapmak için anakarttan görüntü alman lazım.

İşlemcinden görüntü alabiliyorsan sıkıntı olmaz. İşlemciden almak için kabloyu anakarta tak. Anakarta taktıktan sonra dahili ekran kartını devre dışı bırak.
Oyunu oynadıktan sonra gene aktifleştirmek istersen aktifleştir.
Bunları yapmak için anakarttan görüntü alman lazım.
Cihaz laptop hocam.
Windows ikinci GPU'ya otomatik geçmez mi ?

Hocam aklıma bir şey geldi. Devre dışı bırakmadan girmenin yolu geldi.
Arama kısmına grafik ayarları yazın. Oradan göz at deyin. Orada Detroit'i bulun ve sonra "Harici" ekran kartını seçin ve oyuna girerken onla başlat deyin.

Hocam aklıma bir şey geldi. Devre dışı bırakmadan girmenin yolu geldi.
Arama kısmına grafik ayarları yazın. Oradan göz at deiyn. Orada Detroit'i bulun ve sonra "Harici" ekran kartını seçin ve oyuna girerken onla başlat deyin.
Çoktan denedim hocam, internette ve buradaki araştırmalarım tek yolun bu olduğunu söylüyor. Neyse oynamayıvereyim. Teşekkür ederim ilgin için.

Devre dışı bırakın öyleyse.
Sorumluluk kabul etmiyorum :)
Ama işlemcinin grafik birimi olduğu için sıkıntı olacağını sanmıyorum. Denemekten zarar gelmez.

Artı -1 Eksi
Devre dışı bırakın öyleyse.
Sorumluluk kabul etmiyorum :)
Ama işlemcinin grafik birimi olduğu için sıkıntı olacağını sanmıyorum. Denemekten zarar gelmez.
Zaten işlemcininkini devreden çıkarmaya çalışıyorum reis eğer ekran ona bağlı ise görüntü gelmeyebilir. Hybrid GPU'lu laptopların çalışma prensibini bilsem yapıcam ama şimdilik vazgeçtim.

Zaten işlemcininkini devreden çıkarmaya çalışıyorum reis eğer ekran ona bağlı ise görüntü gelmeyebilir. Hybrid GPU'lu laptopların çalışma prensibini bilsem yapıcam ama şimdilik vazgeçtim.
Benim kafa gitmiş. Harici ile dahiliyi karıştırmışım :D
Intel'i devre dışı bırakma. Görüntü ondan gelir çünkü.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı