Devamsızlık 30 günü geçerse açığa geçilir mi?

Beratarda32

Yoctopat
Daha fazla  
Toplam devamsızlığım 28.5 gün, 30 günü geçerse açık liseye geçebilir miyim ve geçersem kalma durumu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplam devamsızlığım 28.5 gün, 30 günü geçerse açık liseye geçebilir miyim ve geçersem kalma durumu olur mu?

Açık liseye her zaman geçebilirsin. 30 günü geçtiğin anda kalma durumu oluyor.
Eğer sorun 30 günü geçtikten sonra açık liseye geçeresem yine kalma durumu olursa sanırım oluyor.

Açık liseye geçince devamsızlıktan kalmazsın. Örgün eğitimle bir alakan kalmıyor sonuçta. Açık lisede de okul zorunluluğu yok, mesleki açık lisede haftada belirli günler gidiyorsun ancak problem oluşturacağını sanmıyorum.

Onun dışında açık öğretim lisesine tabii ki geçebilirsin. Benim tavsiyem düz açık liseye geçmen olur, mesleki açık öğretime geçme. Mesleki açık öğretim uğraştırır seni biraz.

Zaten 2 sene kalan kişileri falan direkt açık öğretime yönlendiriyorlar. Dolayısıyla açık öğretime geçmek kadar kolay bir şey yok :D Aklında açık öğretim kötü diye bir his oluşmasın, örgün eğitime göre kat kat daha iyidir.

Açık liseye geçince devamsızlıktan kalmazsın. Örgün eğitimle bir alakan kalmıyor sonuçta. Açık lisede de okul zorunluluğu yok, mesleki açık lisede haftada belirli günler gidiyorsun ancak problem oluşturacağını sanmıyorum.

Onun dışında açık öğretim lisesine tabii ki geçebilirsin. Benim tavsiyem düz açık liseye geçmen olur, mesleki açık öğretime geçme. Mesleki açık öğretim uğraştırır seni biraz.

Zaten 2 sene kalan kişileri falan direkt açık öğretime yönlendiriyorlar. Dolayısıyla açık öğretime geçmek kadar kolay bir şey yok :D aklında açık öğretim kötü diye bir his oluşmasın, örgün eğitime göre kat kat daha iyidir.

Bu kesin mi? Benim de benzer bir durumum var çünkü.

@GrumpyOnue, evet. Kesin, istediğine sorabilirsin. Sonuçta açık liseye kalmış kişileri vs. gönderiyorlar. En basit şekilde şöyle diyeyim, açık lisede okula gitmiyorsun. Dolayısıyla örgündeki devamsızlıklar sorun olmuyor :p

@GrumpyOnue, evet. Kesin, istediğine sorabilirsin. Sonuçta açık liseye kalmış kişileri vs. gönderiyorlar. En basit şekilde şöyle diyeyim, açık lisede okula gitmiyorsun. Dolayısıyla örgündeki devamsızlıklar sorun olmuyor :p

Teşekkürler. Müdür yardımcısına da doğrulatacağım. Eğer öyleyse sonra 2. sinavlar bitince gitmeyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@GrumpyOnue, sırf öğrenci kaybetmemek için yaparlar, adım gibi eminim. Ona göre adımını atarsın.

Bugün sordum öyle yaptı... Başta şaşırdı gibi direk sorduğum için ama anca birkaç seferden sonra yalan söyledi.

Açık öğretimin bir numarası varmış onu arayıp sorsam doğru bilgi verir mi? ya da nereye sorsam?

Sınavlar dışında gerçekten gitmek istemiyorum 1.dönem ve 2.dönem açığa geçeceğim. Ama emin olmam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı