Devamsızlık dilekçesi alınabilir mi?

Yanlış bilgi
İzinli, yani özürlü 20 gün hakkınız oluyor hocam özürsüz 10 gün ona göre davranın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar okul sınavları 3 haftaya bitiyor. Okulun kapanmasına 2 hafta kalacak. Bu 2 hafta okula gitmek istemiyorum velim ile okula gidersem dilekçe verebilir miyiz? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Belge hedefiniz varsa devamsızlığınız 5 günü geçmemesi gerek. Eğer 2 hafta gitmezseniz 30 gün devamsızlığınız olursa sınıf tekrarı oluyor. Bu devamsızlıkları silebiliyorsunuz. Veliniz dilekçe yazıp müdüre verin onlar gereken işlemi yapacaktır. Bunu 2 hafta gitmedikten sonra yapmanız lazım. Karneler basılmadan, yoksa silemezler.Şimdi dilekçe yazmanız için rapor olması gerekiyor.

Arkadaşlar okul sınavları 3 haftaya bitiyor. Okulun kapanmasına 2 hafta kalacak. Bu 2 hafta okula gitmek istemiyorum velim ile okula gidersem dilekçe verebilir miyiz? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Bizim okulda bu pazartesinden beri devamsızlık hakkı olanlar gelmiyor. İzin kağıdı dağıttılar. Velileri imzalayıp getirdi. 12. sınıfım.

10 gün özürsuz olmak suretiyle toplam 30 gün devamsızlık hakkın bulunuyor. Kaç gün devamsızlığınız mevcut şu an özürlü/özürsüz olarak?

özürlü 20 gün hakkınız oluyor
Verdiğiniz bu bilgi yanlış. Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün devamsızlık hakkı var. İzinli devamsızlık için de toplam devamsızlık sınırı aşılmadığı sürece herhangi bir sınır olmuyor. Bu yüzden yanlış bilgi olarak işaretlenmiştir, moderasyon da o bilginizin üstünü çizmiş zaten.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı