Devamsızlık hakkı nasıl arttırılabilir?

Kayikct

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar devamsızlık namına bir şeyim kalmadı, 10 gün özürsüz devamsızlığım var. Neyse ki özürlüye geçiriyorlar ondan yana sıkıntım yok ancak sıkıntı olan şey şu özürlü/özürsüz toplam 30 gün devamsızlık hakkı, bunu nasıl arttırabilirim? Okulum özürsüzü özürlüye çeviriyor ancak devamsızlığı kökünden silmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar devamsızlık namına bir şeyim kalmadı, 10 gün özürsüz devamsızlığım var. Neyse ki özürlüye geçiriyorlar ondan yana sıkıntım yok ancak sıkıntı olan şey şu özürlü/özürsüz toplam 30 gün devamsızlık hakkı, bunu nasıl arttırabilirim? Okulum özürsüzü özürlüye çeviriyor ancak devamsızlığı kökünden silmiyor.
Silmez zaten niye silsin? Anca özürlüye geçirilir kısacası arttıramazsın.

Devamsızlığı niye silsin ki zaten? Özürlüye geçirmesi bile yasak sadece rapor getirirsen özürlü olarak sayılırsın.

İyi misiniz? Cidden bu sağlıklı bir bireyin soracağı türden bir soru değil çünkü.

Mentalite namına bir şeyim kalmadı sadece devamsızlığımı düşünüyorum aklıma başka bir şey gelmiyor.
Çoğumuzun mentali tam olarak iyi değil ama devamsızlık için gidip kendini dövdürtmek ve rapor almak işte bu apayrı bir seviye hocam.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 36/5-b maddesinde belirtilen şartları sağlamadığınız sürece devamsızlığınızı artıramazsınız. Özürsüzü özürlüye çevirmekten başka yapacak bir şeyiniz yok maalesef.

MADDE 36 - (5) Devamsızlık süresine ilişkin hususlar şunlardır:
b) Birinci dereceden yakınını kaybeden öğrenciler için özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 40, üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi, yatarak tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır. (...)
Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği

Maddenin devamını mutlaka okuyun.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 36/5-b maddesinde belirtilen şartları sağlamadığınız sürece devamsızlığınızı artıramazsınız. Özürsüzü özürlüye çevirmekten başka yapacak bir şeyiniz yok maalesef.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği

Maddenin devamını mutlaka okuyun.
hocam arkadaş kendini dövdürtmeyi düşünüyor keşke bunu atmasaydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı