Devamsızlık özürlüye çevirme

AlperenNNX3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben 12.sınıfım son 1 haftadır okula gitmiyorum. 11.5 özürsüz 5 gün özürlü devamsızlığım var. Devamsızlık sildirme kalkmış diye duydum ama özürlüye geçirme duruyor sanırım değil mi? Bir de devamsızlığı yaptıktan sonra hemen 2 gün içinde özürlüye geçirmek zorunda mıyız (öyle bir şey duydum) yoksa son haftalarda gidip özürlüye çevirsem olur mu?

Merhaba ben 12.sınıfım son 1 haftadır okula gitmiyorum. 11.5 özürsüz 5 gün özürlü devamsızlığım var. Devamsızlık sildirme kalkmış diye duydum ama özürlüye geçirme duruyor sanırım değil mi? Bir de devamsızlığı yaptıktan sonra hemen 2 gün içinde özürlüye geçirmek zorunda mıyız (öyle bir şey duydum) yoksa son haftalarda gidip özürlüye çevirsem olur mu?

Mudurunu veya müdür yardımcılarina bagli ailen gidip konusabilir. Ya da dilekce gonderebilirsiniz. Geciriyorlar çoğu okulda.

İdareden idareye değişiyor. Her idare yapmayabiliyor. Dilekçe yazın verin. Aileniz de dahil olursa daha etkili olur.

Devamsızlığı özürlüye geçiriyorlar da devamsızlığın üzerinden 2-3 hafta veya 1 aydan fazla süre geçince de özürlüye geçirebiliyorlar mı bilginiz var mı?

Geri
Yukarı