Çözüldü Devamsızlık sildirilebiliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sabenmusti

Femtopat
Daha fazla  
Şu an 10.5 gün özürsüz devamsızlığım var. Perşembe sabah geç kağıdı aldım ama sabahtan yok yazmışlar ve 10 günden 10.5 gün oldu devamsızlığım. 10 günde kalınıyor bildiğim kadarıyla, ailem gelip sildirebilir mi perşembe gününü, en son 2 güne falan düşürülmüştü?

Şu an 10.5 gün özürsüz devamsızlığım var. Perşembe sabah geç kağıdı aldım ama sabahtan yok yazmışlar ve 10 günden 10.5 gün oldu devamsızlığım. 10 günde kalınıyor bildiğim kadarıyla, ailem gelip sildirebilir mi perşembe gününü, en son 2 güne falan düşürülmüştü?
Evet ailen giderse müdür veya yardımcı ile konuşursa siliyorlar. daha doğrusu değiştiriyorlar. Yani özürlü devamsızlığını ailen benimle beraberdi iş vardı vesayre diye müdüre iyi bir hikaye anlatmalı ki o "D" hafi İ'ye dönsün.

Devamsızlık silinmiyor fakat özürlüye aktarabilisiniz.

Arkadaşlar aktarılabildiğini biliyorum fakat en son süresi düşürülmüştü yarın yani pazartesi gelip perşembe günü devamsızlığını özürlüye aktarabilir mi?

Arkadaşlar aktarılabildiğini biliyorum fakat en son süresi düşürülmüştü yarın yani pazartesi gelip perşembe günü devamsızlığını özürlüye aktarabilir mi?

Aktarabilir. Aslında idareye de bağlı biraz. Her idare yapmıyor bunu, yapmak zorunda da değil.

Hayır, 10 gün üstünde olması lazım. Bu da 10.5 gün olması gerektiğini ifade eder. Ayrıca özürlü hakkın varsa genelde sınıfta kalınmasın diye veya ailen gitmesi rapor vs alamadığını anlatırsan sınırda ol veya olma velin ile gittiğin için değiştiriliyor. Ancak ilkokul ve ortaokul açmışsın. Eğer doğru açtıysan o zaman lise gibi dert etmene gerek yok. Ortaokulda da öğretmenler genel olarak geçiriyorlar zaten. Şok kararı ile.

Geri
Yukarı