Devamsızlıktan Kalma/Açık Liseye Geçiş

srsrcvpal67

Femtopat
Daha fazla  
Şu an 10.sınıfın 2.döneminde devamsızlıktan sınıfta kaldım. 11.sınıfta açık liseye geçmeyi planlıyorum. Bu şartlar dahilinde açık liseye geçersem en erken ne zaman mezun olabilirim, hiç sınıfta kalmamış gibi 2024'teki YKS'ye yetişebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredi puanı olarak ne kadar verecekleri ve senin sınavlardan kaç kredi alacağına bağlı. 1 yılda 3 sınav oluyosun yüksek krediler alırsan hepsinden 1-1.5 yıla biter diye düşünüyorum. Bende açık liseden mezunum 3 sınava girdim toplam ve mezun oldum. Bu da 1 yılımı aldı ama bazı sınavlar zorunlu olduğu için kesin geçmen gerekiyor geçemezsen eğer kredin mezun olmaya yetse bile mezun olamıyorsun. Zorunlu sınavlardan 3 kere üst üste kalırsan zaten otomatik geçmiş sayılıyosun 1 yıl demek bu da kalman durumunda zorunlu derslerden. Sistem değişmiş olabilir şu anki sistemde okuyan birini bulup hangi sınıfta bıraktı kaç kredi verdiler öğrenip sınav başı alabileceğin minimum krediyle hesap yapmak olacaktır. Bence yetişir ama gene de şu an okuyan birine sorman daha yararlı.

Geri
Yukarı