Lisede devamsızlıktan kalma kesinleşince açık liseye geçilebilir mi?

• Konuyu başlatan LexS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 2B

LexS

Decapat
Merhaba 10.sınıfım 1 sene kaldım okula gitmedim derslerim kötüydü tekrar 10.sınıfı okuyorum. Bu dönem sınavlar başlayacak haftaya ve ben açık liseye geçmek istiyorum okulda yapamıyorum dersi iyi dinleyemiyorum dikkat dağınıklığım var zaten hiç yapamıyorum okulda açık liseye geçip dershaneye gidip derslerime çalışmak istiyorum. Benim için daha faydalı olacak diye düşünüyorum ama ailem açık liseye çok karşı asla istemiyorlar, anlamıyorum ben açık liseyi bitirip güzel bir üniversite kazanmak istiyorum ve ailem de diyor ki okumak istemiyorsan liseyi bitir üniversitede okuma diyorlar. Ama ben okumak istiyorum bunu açık lisede yapacağıma eminim ama ailem istemiyor ve bu dönem devamsızlıktan kaldığım kesinleşirse anında açık liseye geçebiliyormuşum. Sınıf tekrarı yapmadan direkt kaldığım yerden devam edebiliyormuşum yeni karara göre doğru mudur? Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre yıl içerisinde devamsızlık haklarını doldurup sınıfta kalması kesinleşen öğrenciler, yılda iki kez açılan açık lise ve mesleki okul kayıt dönemlerini beklemek zorunda kalmayacak. Öğrenci, dilediği zaman buralara kayıt yaptırıp eğitim hayatına devam edebilecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı