Devlet dairesinde staj yapanlar para alıyor mu ?

AimlessCode

Hectopat
Daha fazla  
Diyanet İşleri Baskanlıgında bilgi işlem bürosu teknik seviste stajer olarak calısıyorum. (Lise 40 günlük) bizi söylenen yaz stajında para alıncagı oldu. Arkadaslarım özel sirketlerde ve belediyede çalısıyorlar onlar ücret aldı fakat biz sorunca:
-"Devlet bize vermiyor verse size vercez."
Deniyor. Bu doğru mu yoksa bizimi kandırıyorlar ?
Bizim bölümdeki abiler anayasa maddelerini bulup vermemizi yetkili kişilerde devlet ile konuslamı dedi fakat internette maddeleri bulamadım sadece gazete haberleri. Yardım ederseniz sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
"Devlet bize vermiyor verse size vercez." derken? 00:00'ı 1 dakika geçmiş mi devlet memurlarının maaşlarının hesaplarına yansıması? Tamamiyle sizi yiyorlar yani.
Alır mısınız, alamaz mısınız o kısım hakkında bilgim yok maalesef.

Diyanet İşleri Baskanlıgında bilgi işlem bürosu teknik seviste stajer olarak calısıyorum. (Lise 40 günlük) bizi söylenen yaz stajında para alıncagı oldu. Arkadaslarım özel sirketlerde ve belediyede çalısıyorlar onlar ücret aldı fakat biz sorunca:
-"Devlet bize vermiyor verse size vercez."
Deniyor. Bu doğru mu yoksa bizimi kandırıyorlar ?
Bizim bölümdeki abiler anayasa maddelerini bulup vermemizi yetkili kişilerde devlet ile konuslamı dedi fakat internette maddeleri bulamadım sadece gazete haberleri. Yardım ederseniz sevinirim :)
Yaz stajında para almama durumu olabiliyor. Meslek lisesi okusaydınız 3 gün iş yeri 2 gün okul oluyordu. Şuan 450 TL civarı aylık ücret veriliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı