Devlet futbol okuluna ücretsiz alır mı?

Akamea

Centipat
Makaleler
1
Yaşım 16 İstanbul'da yaşıyorum futbol deneyimim olmadı ama futbol oynamak zevk aldığımı fark ettim. Devlet ücretsiz futbol okulu yazılmaya gitsem beni alır mı? Ya da almayacağını düşünüyorsanız paralı futbol okuluna gitsem sonuçta orası ücretli kayıt olup oynayabilirim değil mi?

merhaba dostum, bende seninle yaşıtım. Öncelikle futbolu iyi yada potansiyelini gösterecek kadar iyi oynuyor musun? normalde 9-10-11 yaşındaki kişileri sormadan alıp, 16 yaşındaki kişileri seçmelere alıyor ve onların yeteneklerini gözlemliyorlarmış. Eğer yetenekleri yaşının geç olmasına rağmen potansiyelli gözüküyor ise onları seçmelerden geçirip kulübe yada altyapıya alıyorlar. Fakat bu seçmelere girebilmek için senden belge istiyorlar ne tür bir belge bilmiyorum ama herhalde bu belge TFF'dan alınıyor. Eğer baktılar seçmelerde geçemedin yada gözlerine giremedin ozaman seni geri gönderiyorlar. Bunun için en önemli şey fizik.

eğer boyun 175 üzeri ise, ve boyuna göre ideal bir kilon varsa yüksek ihtimal kabul edecekler.
bende futbola başlayacağım bu bilgileri bilgin beden eğitimi hocamdan aldım, futbol geçmişi var. Ne kadar doğru onu bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin.

not: belge kolayca alınıyor onu dert etme
seçmelerin diğer adı yeterlilik testi.

Yeni konular

Geri
Yukarı