Devlet hastanesinde ben aldırabilir miyiz?

DarkSummer

Decapat
Yüzümde 1 küçük et beni ve 2-3 tane normal siyah nokta şeklinde benler var plastik cerrahiye ben aldırmaya gideceğim. Ben aldırma sonrası iz oluşur mu? Aldırma sınırı var mı? Bilgisi olan varsa yazabilir mi teşekkürler.

Hocam ensemde vardı benim, arkadaş anahtarla sökmüş et benini kanadı haliyle durduradık kanamayı en son yara bandı çözüm oldu.

Evet aldırabilirsiniz. Plastik cerrahi bölümü yapıyor. Ancak bir kerede en fazla 2 adet parça alınıyor kural olarak. Dikiş atılıyor ve 2 gün su değdirmiyorsunuz, on gün sonra da dikişler alınıyor. Biz bir kaç kez aldırdık. Sadece bu bölümlere sıra biraz geç geliyor. Dikiş atıldığı için tabi bir iz kalıyor ama bu dikiş izi değil , hafif yüzeysel bir iz. Belli olmuyor bile.
Ayrıca dermatoloji bölümü de bu benlere müdahale edip sprey ile yakabiliyor. Yakılan ben bir hafta sonra kendisi düşüyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme:
Evet aldırabilirsiniz. Plastik cerrahi bölümü yapıyor. Ancak bir kerede en fazla 2 adet parça alınıyor kural olarak. Dikiş atılıyor ve 2 gün su değdirmiyorsunuz, on gün sonra da dikişler alınıyor. Biz birkaç kez aldırdık. Sadece bu bölümlere sıra biraz geç geliyor. Dikiş atıldığı için tabii bir iz kalıyor ama bu dikiş izi değil, hafif yüzeysel bir iz. Belli olmuyor bile.
Ayrıca dermatoloji bölümü de bu benlere müdahale edip sprey ile yakabiliyor. Yakılan ben bir hafta sonra kendisi düşüyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Hangisine gitmek daha mantıklı hocam ve yüzeysel benleride alırlar mı?

Önce dermatolojiye göstermeniz daha mantıklı. Et benlerini ve yüzeysel benleri de yakarak temizliyorlar ve dermatolojide sayı sınırı da yok. Eğer bir sakınca yoksa ( benleri büyüteçle inceliyorlar önce ) hepsini bir kerede halledebilirsiniz.

Önce dermatolojiye göstermeniz daha mantıklı. Et benlerini ve yüzeysel benleri de yakarak temizliyorlar ve dermatolojide sayı sınırı da yok. Eğer bir sakınca yoksa ( benleri büyüteçle inceliyorlar önce ) hepsini bir kerede halledebilirsiniz.

Oturduğum ilde dermatoloji randevusu bulmak zor hocam zor değil hatta imkansız gibi bir şey.

Oturduğum ilde dermatoloji randevusu bulmak zor hocam zor değil hatta imkansız gibi bir şey.

Konuya sonradan dahil oldum kusura bakmayın. Fakat bilgilenmek için yazıyorum, cinsel uzuv çevresindeki et beni için yardımcı olabilirler mi? Sağlık açısından pek bir sıkıntısı yok fakat beni rahatsız ediyor.

Tabi durumunuzu bilemem. 300-500 verip özelde de bir kerede halledilebilir.
Konuya sonradan dahil oldum kusura bakmayın. Fakat bilgilenmek için yazıyorum, cinsel uzuv çevresindeki et beni için yardımcı olabilirler mi? Sağlık açısından pek bir sıkıntısı yok fakat beni rahatsız ediyor.
Tabiki, aynı şey. Ha ben de aynı durumda kalmıştım, rahatsız olacağımdan erkek doktor tercih ettim. Sonuçta işleri bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı