Devlet hastanesinde burun ameliyatı olmak

O arkadaşlar belki cevap vermez ama ben yanıtlayayım hocam müsadenle. Zamanında 3 kez burun ameliyatı olmuş birisi olarak yazıyorum bunu göz önünde bulundurmanı rica edeceğim. 2'si devlet hastanesi sonuncusunu özelde oldum. Nazal polip, kıkırdak ve burun eti küçülmesi yapıldı en başta iğne deliği kadar yerden nefes alabiliyordum. Eğer uygun görülürse devlette olmanda bir sorun yok yapıyorlar.
Öncelikle hızlı bir şekilde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha var, süreç nasıl işliyor? Ben şimdi bir tane doktor bulup ona gidip muayene mi olacağım, muayene olduktan sonra da estetik mi yoksa sağlık sorunu mu olarak belirleyip ameliyata mı alacak?

Öncelikle hızlı bir şekilde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha var, süreç nasıl işliyor? Ben şimdi bir tane doktor bulup ona gidip muayene mi olacağım, muayene olduktan sonra da estetik mi yoksa sağlık sorunu mu olarak belirleyip ameliyata mı alacak?

Öncelikle kbb polikiniğine gideceksin muayne olacaksın. Eğer uyku uyutmayan agresif hiç nefes aldırmayacak kadar tıkalı ise cerrahi ameliyatı öneriyorlar. Benim bu dediğim 3 işlem 30 dakika sürdü sürmedi zaten lokaldi hissetmiyorsun. Sonraki olduklarımda sadece nazal polip üzüm salkımına benzeyenler küçültüldü kolaydı onlar. Estetik olayı sanırım şöyle oluyor şimdi genellikle nefes alamama kemikten ise iç kıkırdak yamuk diyorlar ama seninkinde dış kısımla ilgili ise oraya yönlendirebilirler ama estetiği keyfi yaptıramazsın devlette diye biliyorum. Eğer çok kötü değilse yazacağı kalem edeceği ilaçlar bellidir. Ne şekilde bir sorun yaşıyorsun.

Öncelikle kbb polikiniğine gideceksin muayne olacaksın. Eğer uyku uyutmayan agresif hiç nefes aldırmayacak kadar tıkalı ise cerrahi ameliyatı öneriyorlar. Benim bu dediğim 3 işlem 30 dakika sürdü sürmedi zaten lokaldi hissetmiyorsun. Sonraki olduklarımda sadece nazal polip üzüm salkımına benzeyenler küçültüldü kolaydı onlar. Estetik olayı sanırım şöyle oluyor şimdi genellikle nefes alamama kemikten ise iç kıkırdak yamuk diyorlar ama seninkinde dış kısımla ilgili ise oraya yönlendirebilirler ama estetiği keyfi yaptıramazsın devlette diye biliyorum. Eğer çok kötü değilse yazacağı kalem edeceği ilaçlar bellidir. Ne şekilde bir sorun yaşıyorsun.
Benim iç kıkırdak sola doğru kaydı orayı kapatıyor. Bir kez ameliyat olmuşken burunun yamukluğunu da düzelttireyim dersem ne kadar veririm tahmini özel ya da devlet? Bir de ikisi de tek ameliyatta halloluyor değil mi estetik ve içini düzeltmeleri?

Bu konuyu bende merak ediyorum. Burnumun içindeki kemik veya her neyse sola doğru yamulduğu için burun damarlarım çok ince. Bu sebepten dolayı hapşursam bile burun kanamam başlıyor ve yaklaşık rahat 1 saati bulabiliyor. 3-4 kez farklı doktora gözüktüm sadece burun spreyi vermekten öteye geçmediler. En son gittiğim sebebinin yamulma olduğunu verdiği spreyi denememi işe yaramazsa ameliyat ile çözülebileceğini belirtti. Görünürde hiç bir düzeltme kaydetmedim maalesef ki. Burun yapım normal olmasına rağmen ortasında çok dikkatli bakılmadığı sürece belli olmayan minik bir kemer var. Acaba devletin ücretsiz olarak yaptığı burun ameliyatında bunu da arada düzelttirebiliyor muyuz?

Doktora görünmeden ne desek boş ama genellikle tek seans ile düzeltiliyor. Estetik olarak kabul görürse ücret ödersiniz, sağlık için gerekliliği var ise ücretsiz olursunuz.

Genellikle tek seansta halledilir arkadaşlar. Estetik yapılacaksa o ayrı tabii ona bir şey diyemiyorum hiç yaptırmadım. Yukarı da yazdığım gibi 3 işlemi tek operasyonda yapmıştı. Yaşam kalitesini fena düşürüyor sizi en iyi ben anlarım geçmiş olsun. Gerekirse olun korkmayın lokal anestezi altında yapıyorlar hissetmiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı