Devlet Havacılık ve uzay projesine destek verir mi?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Merhabalar,

Havacılık ve uzay alanında bir proje geliştirmek istiyorum. Fakat ekonomik olarak destek gerek. 2000 TL gibi bir destek gerek. Teknofest vb. katılmak istiyorum. Devlet destek olur mu? Oluyorsa nereye başvurmam gerek?

Teknofest gibi yerlere veya yarışmalara katılarak kendini gösterebilir ve yatırımcı bulabilirsin. Tabii projenin buna değecek seviyede olması gerek. İlla katıldın diye kazanamazsın. Projenin alanındaki yatırımcıları, yarışmaları ve festivalleri takip etmende fayda olacağını düşünüyorum.

Ama arkadaşlara katılıyorum. Bizim ülkede maalesef LED’li ekmek kutusu veya “Erdoğan, Erdoğan, Erdoğaaaaan” diye bağıran bir icat daha çok tutar eminim:)

Uzaya küçük ve dayanıklı bir roket göndermek istiyorduk, hayal gibi gelebilir, troll gelebilir ama yalan söylemiyorum. Çizimler, alınacak materyaller vesaire hazırdı. Türk Telekom, Turkcell gibi şirketlere başvurduk, kimse destek çıkmadı. Proje iptal oldu. Tabii ışıklı ekmek dolabı daha önemli :).

Edit: Gülücük atmaya devam arkadaşlar... Belki uzay olmasa da bayağı yükseğe çıkabilecek potansiyelde bir projeydi. Şöyle söyleyeyim, projede kullanılan tetikleyici madde terör örgütlerinin bomba yapımında kullandığı bir maddeydi. Adını söylemek istemiyorum, Silivri'de üşürüm.

Teknofest gibi yerlere veya yarışmalara katılarak kendini gösterebilir ve yatırımcı bulabilirsin. Tabii projenin buna değecek seviyede olması gerek. İlla katıldın diye kazanamazsın. Projenin alanındaki yatırımcıları, yarışmaları ve festivalleri takip etmende fayda olacağını düşünüyorum.

Ama arkadaşlara katılıyorum. Bizim ülkede maalesef LED’li ekmek kutusu ve “Erdoğan, Erdoğan, Erdoğaaaaan” diye bağıran bir icat daha çok tutar eminim:)
Vallahi şu an Dünya'da pek yapan yok, araştırsanız en fazla 10 kişi yapmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı