Devlet madalyalarından Atatürk kabartması kaldırıldı

• Konuyu başlatan Lodge
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 223
  • Görüntüleme 13B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaynak. Danıştay 10. Dairesi tarafından alınan kararla birlikte, devlet madalyalarından Atatürk kabartması kaldırıldı. Yorumlarınızı merak ediyorum.

1615639574542.png

Gerçekten şaka gibi, yazıklar olsun diyorum.

Herhangi bir tepki veremeyeceğim. Sadece Atatürk'ü neden her yerden kaldırmaya çalışıyorlar anlamış değilim.

Herhangi bir tepki veremeyeceğim. Sadece Atatürk'ü neden her yerden kaldırmaya çalışıyorlar anlamış değilim.

Nedeni belli o kadar kıskançlar ki "bu ülkeyi Atatürk kurdu kimse bizi kahraman yerine koymuyor" diyorlar ve Atatürk resimlerini silip kendilerini asıl kahraman göstermeye çalışıyorlar ama bilmiyorlarki sadece ülkesi için savaşanlar kahramandır.

Sözde aşırı milliyetçilik ve faşistlik içerdiği gerekçesiyle kaldırılmıştı. Ben kendi ülkemde Türküm diye bağırınca faşist mi oluyorum?
Çözüm süreci yüzünden kalktı. Aynı T. C. ibaresinin belediye tabelalarından kalkması gibi.

Nedeni belli o kadar kıskançlar ki "bu ülkeyi Atatürk kurdu kimse bizi kahraman yerine koymuyor" diyorlar ve Atatürk resimlerini silip kendilerini asıl kahraman göstermeye çalışıyorlar ama bilmiyorlarki sadece ülkesi için savaşanlar kahramandır.
İnsanlar onları kendi dinleri rahat yaşayamadıkları için seçti ama onlar zamanında yerine seçildikleri kişilere dönüşüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı