Devlet neden öğrenciye sigorta yapmıyor?

Daha devamı var buraya göz atabilirsiniz.
Amacınız sağlık sigortasıysa konu böyle. Ha açıktan okuyorum, 25 yaşını geçtim ve çalışmıyorum neden aylık olarak sağlık sigortasını benden alıyorlar diyorsanız bu eleştiri fazlasıyla doğru, ben çalışmıyorum bu sağlık parasını nasıl ödeyeceğim? Ve neden zorunlu? Gibi saçmalıklar, mevcut.

Konuyu dağıtmadan, çalışmadığın bir sürede neden senin emekliliğin için bir sigorta yatırsınlar? Ülkeler için bu inanılmaz bir gider olur. Bu sadece bizim ülkemize ait bir olay değil Almanya'da da işe girdikten sonra sigortanız başlar.
Haklısınız hocam ama aöldeki arkadaşımda şöyle bir sıkıntı var yaşı tutuyor tutmasına ama aöl okuyor üniversiteye henüz geçmedi o yüzden sanırım yararlanamayacak mı? Yaşı sadece üniversitede tutuyor aöl tutmuyor aöl sanırım yaş sınırı 20, illa bu arkadaşımız üniversiteye geçiş yapmak zorunda mı yararlanması için?
Normalde lisede okuyanlar sigortalı oluyor sağlık sigortası. Ben de vardı sigorta.
Hocam haklısınız ama aöl okuyan arkadaşım sigorta sorunu daha kritik aöl sigorta yaş sınırı 20 üniversite içinde 25 ama arkadaşım şimdi üzülüyor illa sigortadan yararlanması için üniversiteye geçmesi mi gerek? Çünkü aöl sigorta yaş sınırı sorunu var ama üniversitede olsaydı kolaylıkla sigorta yaptırabilirdi kendine şimdi kara kara düşünüyor ne yapcam diye.

Son düzenleme:
Sağlık için 107 TL'ydi galiba aylık ücret. Bunun hakkında tam doğru bilgiyi SGK'yı arayarak alabilirsiniz.
Hocam yazdığımı okudunuz mu? Arkadaşım yaş sınırına takıldı üniversitede olsa yaşı tutuyor sigortası olurdu ama aöl olduğu için yaş sınırına takılıyor aöl yaş sınırı 20 ne yapması gerek?

Okudum ve bilgim olmadığı için tam doğru bilgiyi kurumdan alabileceğinizi söyledim. Yararlanmaması durumdaki ücreti de belirttim. Bu ücret mecburi, ödenmek zorunda aylık.

Yeni konular

Geri
Yukarı