Devletteki kişiler neden önerileri yapmıyor?

464718

Decipat
Merhabalar benim aklımda bir soru var şimdi biz forumda ya da ekonomistler önerilerde bulunuyor sorunu söylüyorlar ve böyle böyle yapılması gerekiyor diyorlar peki, devletteki kişiler neden bunların dediğini yapmıyor?

Denetim yok. Yani o kişi yapmasa bile onu işten alacak birileri yok. Örneğin emniyet müdürünün kızına cezai işlem yapan polisi sürüm sürüm süründürüyorlar. Polisin gayet haklı olmasına rağmen.

Orada ne döndüğünü ne olduğunu kimse bilmiyor. Dışarıdan göründüğü gibi olmayabilir. İşin içinde değilken yorumu herkes yapar.

Varsa yoksa Erdoğan niye abicim? TEK düzelikten kurtulun artık. Ne malum Erdoğan'ın altını kendi partisinin kazımadığı? Adam başta eyvallah'da her kararı o vermiyor. O vermiş olsaydı zaten herşey on numara olurdu. Nerede görülmüş tek adamlık? Bi ton karar veren insan var. Erdoğana gelene kadar ne malum değiştirip,süslemedikleri? Neden bu açılardan düşünmeyip direk bodoslama ERDOĞAN veya başka parti başkanı kafasında ilerliyorsunuz? Görünene baktığınız kadar görünmeyeni neden soruşturmuyorsunuz veya empati yapmıyorsunuz? Medya da bi haber oluyor hop inanılıyor, birisi çıkıp vlog tarzında video çıkıyor görün halimizi diyor hop sorgulama vs olmadan bodoslama inanılıyor. Dolar yüksek eyvallah, fakirlik var eyvallah'da bu kafayla da olmaz bilin istedim. Kafa dediğim de DÜMDÜZCÜLÜK ve DİREKT yargılama. Sadece gördüklerinizle yetinmeyin, göremediklerimize de bakıp elimizden geldiğince çabalamalıyız. En başta Ülkende sana ait olan ne kaldı? Örf,adet,gelenek? hep bi Fransız, İngiliz,alman çakması karmaşık bir hayat yaşıyoruz. Buna Erdoğan veya A partisi B partisi mi izin verdi? Direkt olarak bizler izin verdik. Erdoğan gitse hiçbir şey değişmeyecek arkadaşlar. Hatta Erdoğan ve Ak parti hiç olmadığını düşünelim Atatürk bile olsaydı 2000-2001 den beridir işler yine buralara gelecekti. Dünya hep bir savaş ve yarış içinde en çokta onu unutuyoruz. Dünya üzerinde İnsanların herşeyi sömürüldü sorgusuz, sualsiz hale getirildi herşeyi kabullenme yetisi getirildi. Hemen herşeye inanır olduk.

Geri
Yukarı