Devlet okulu para istiyor

Ne malum topladıkları parayı kendileri için harcamayacakları? İstemeye hakları yok da dayak konusunda tedirgin olabilirsiniz. Sonradan onu öne sürebilir müdür.

Merhaba arkadaşlar öncelikle yeni yılda herkese mutluluk saglikli yıl dilerim.

Ben Ankara Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde makine bölümünde 11.sinıf okuyorum. 3 hafta önce çarşamba günü makine dersimiz vardı hocamız kapanan bir okuldan arabayla makine almaya gideceğiz dedi ve gittik.

3-4 tane CNC makinesi aldık ve geldik bu çarşamba hic atölyeye girmedik ve ondan sonraki hafta geldi hoca sınıfta bizi bekliyordu geldik hepimize ilk bir kızdı bir kişi kasıtlı CNC makinesının kod yazılan kısmın sistemini kırmış ve kim olduğu beli degil ve perşembe günu oldu sınıfımıza müdür, müdür yardimcisi falan geldi bunu 10, 11. sınıflar ortaklaşa ödeyecek dedi.

Ve o parça 6-7 bin TL toplam 2 sınıf 22 kisi yani kisi basi 320 TL falan düşüyor mudure biz kırmadik ya da gormedik sizin bizden para almaya hakıniz yok dedik bizi azarladi ve disiplin sucu ile tehdit etti bende abim gili çagırdim müdüru dövduler polis falan geldi ama müdür şikayetci olmadi ve diğer gün geldi herkesin velisini bekliyorum dedi ve tüm veliler ile konustular para istiyorlar bizde tanidik avukat var ona sorduk elerinde kanıt yoksa para alamazlar ya da talep edemezler dedi.

Zaten çevremiz beli kimsenim 250-300 TL boş yere ödeyecek parasi yok eğer olsaydı Çincin gibi mahalenin olduğu okulun oraya göndermezdi demi ve şimdi okul para istiyor ne yapmaliyız sizce?
Ben vermezdim. Nerede o süper güçlük derdim. Ayrıca müdürün yatığı tehdit ve gasp gibi bir şey. Mobinge bile sokulabilir. Müdürün şikayetçi olmaması ilginç. Olayı derinleştirmek istememiştir, duygusal olayı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı