Devlet okulunda zorunlu kitap satın almak

Nasıl hocam, gerçekten yasak mı? Bana ilkokulda bile aldırmışlardı. Ortaokulda son sınıf dışında İngilizce dersinde MEB'in kitabını bile açmamıştık. Farklı bir şekilde İngilizce öğrenmiştik.
Bu sene biri şikayet etmiş bizim okulu kaynak kitap aldığımız için, gerçekten yasak :D

Hocam alışmışım ben. Birde farklı okullarda okudum hepsinde aldım. Olmadığını düşünüyorum da çok bir şey yapılamaz.
Kaynak kitap almadan MEB'in verdiği 2-3 kitapla nereye kadar ders işlenecek? Bir türlü almak gerekiyor o kitabı.

Son senem stajdan az da olsa para kazaniyorum ve hepsi okula gidiyor ve 150 öğrenci de benimle aynı durumda.

Bunu onlara söyledik yakalarsak sizi disipline veririz diyorlar.

Ne alaka neden disipline veriyorlar? Verirlerse şikayet edin. Sonuçta onların defteri vermemesi de yasa dışı.

Bir deftere 200 TL isteniyorsa, paralar bir yere gidiyor demektir.
Bence büyük kısmı kâr

Sizin cakallar pay aliyor kesin defterden (Okul satmiyorsa).

Sikayet et, bu ifadeleri de ekle sikayetine :)
Sağolun, eklerim

Ne alaka neden disipline veriyorlar? Verirlerse şikayet edin. Sonuçta onların defteri vermemesi de yasa dışı.

Bence büyük kısmı kâr.

Dediklerine göre kitapları kendileri almışlar parasıyla defterlerde aynı şekilde benim için önemli olan defter kitabı da aldırmak için kitabı almayan defter yok dendi şimdi yeni olarak da tüm sınıf parasını verene kadar kimseye defter verilmeyecek mis.

Kaynak kitap almadan MEB'in verdiği 2-3 kitapla nereye kadar ders işlenecek? Bir türlü almak gerekiyor o kitabı.

Kitap almak gerekebilir ancak bizim durumumuz da kitap gerek yok bizde önemli olan defter ama defteri almak için zorla kitap almamız gerekiyor.

Bence büyük kısmı kâr.

Farklı sağlık meslek liseleri ile konuştuk onları 100-50 TL arasında vermişler en fazla veren 170TL o da özel okul.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı