Devlet üniversitesi bursu kesilir mi?

Semihself

Picopat
Benim bahsettiğimiz üniversiteler devlet üniversitesi, yani İTÜ ve ODTÜ gibi üniversiteler. Tam burs veya %50 gibi burs veriyor. Tam burslu bir şekilde girdik diyelim, dersten kalma vb. durumlarda burs kesilir mi? Aşağıya örnek bırakacağım.

Azarbaz

Centipat
Yer
Kocaeli
Benim bahsettiğimiz üniversiteler devlet üniversitesi, yani İTÜ ve ODTÜ gibi üniversiteler. Tam burs veya %50 gibi burs veriyor. Tam burslu bir şekilde girdik diyelim, dersten kalma vb. durumlarda burs kesilir mi? Aşağıya örnek bırakacağım.

Hocam bunlar Kıbrıs kampüsü burs dediği para almicaksınız vericeğiniz para kesilir. 2 sene üst üste kalmazsanız kesilmez herhalde.

KS
Semihself

Semihself

Picopat
Hocam bunlar Kıbrıs kampüsü burs dediği para almicaksınız vericeğiniz para kesilir. 2 sene üst üste kalmazsanız kesilmez

Para almayacağımı biliyorum. Merak ettim tam burslu şekilde okursam kesilir mi diye. Ayrıca KKTC Kampüsü olduğunu bilmiyordum. İyi oldu öğrendiğim :)

Camila

Kilopat
Makaleler
11
Her üniversitenin şartı farklı oluyor. Kendi sitelerine girip okumanızı tavsiye ederim.

Vavien.

Terapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
O burslar ÖSYM bursu. Bursu size ÖSYM veriyor. Bazı bölümler için olan burslardan bahsediyorsanız o başka. Bu ÖSYM bursu olanlar kalsanız dahi kesilmez. Lakin yine de azami eğitim süresi var. Lisans için 2 yıl hazırlık 6 yıl bölüm şeklinde olması lazım.

Yeni konular

Yukarı