Devlet üniversitesi için en az kaç bin gerekir?

Makaleler
1
Merhaba bu sene YKS'ye hazırlanıyorum ve ailem bana devlet üniversitesi kazanmam gerektiğini söylüyor. En düşük devlet üniversitesi kaç bin istiyor? Yani para vermeyipte gideceğim bir devlet üniversitesi arıyorum. Yani ilk 800K-1M arası yapsam devlet üniversitesine gidebiliyor muyum?

2M sıralamaya bile devlet üniversitesine girebilirsin. Önemli olan devlet üniversitesi kazanmak değil düzgün, geleceği olan bir üniversite kazanmak yoksa gidip at eğitmenliği kazanmanın kimseye faydası yok. Bölüm sıralamalarını ya da okul sıralamalarını ise "X üniversitesi sıralama" "Y bölümü sıralama" yazarak ya da yökatlas sitesinden bakabilirsin.

O sıralama aralığında girebilirsiniz evet. Ancak burada seçmeniz gereken bir bölüm var. Öncelikle hangi bölümü istediğinizi belirlemelisiniz.

Dostum bu nasıl bir hedefleme... Ne okumak istiyorsun öncelikle onu söyle 800bin ile 1 milyon arasında 2 yıllık TYT'den muhasebe okursun ancak teknik bilimler meslek yüksekokul bölümü söylemiyorum onlar donanım istiyor eğer matematik ve hesaplama konusunda iyi değilsen onları karıştırma kendine.

Belli seviyedeki devlet üniversiteleri hariç diğerleri artık %90 diplomalı işsiz olmanı sağlar. Özel (vakıf) üniversitelerinin birçoğunun networkleri geniş olduğu için iş bulman daha kolay olur ama şu anki enflasyon ile durumun çok iyi değilse özel (vakıf) üniversitelere para vermek riskli ve gereksiz.

Şimdi 2 yıllık kazanırsam gitmeyeceğim o yüzden 4 yıllık kazanmam lazım. Eşit ağırlıkla girebeleceğim güzel bir bölüm var mı?

Belli seviyedeki devlet üniversiteleri hariç diğerleri artık %90 diplomalı işsiz olmanı sağlar. Özel (vakıf) üniversitelerinin birçoğunun networkleri geniş olduğu için iş bulman daha kolay olur ama şu anki enflasyon ile durumun çok iyi değilse özel (vakıf) üniversitelere para vermek riskli ve gereksiz.

Hocam devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm kazanmam lazım. Konu maddiyat değil de benim üniversite kazanmamı istiyorlar.

Dostum bu nasıl bir hedefleme... Ne okumak istiyorsun öncelikle onu söyle 800bin ile 1 milyon arasında 2 yıllık TYT'den muhasebe okursun ancak teknik bilimler meslek yüksekokul bölümü söylemiyorum onlar donanım istiyor eğer matematik ve hesaplama konusunda iyi değilsen onları karıştırma kendine.

Hocam matematiğim yok fazla matematik gerektirmeyen 4 yıllık bir bölüm kazanmam lazım güzel bir bölüm.

Şimdi 2 yıllık kazanırsam gitmeyeceğim o yüzden 4 yıllık kazanmam lazım. Eşit ağırlıkla girebeleceğim güzel bir bölüm var mı?

Hocam devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm kazanmam lazım. Konu maddiyat değil de benim üniversite kazanmamı istiyorlar.
Canım kardeşim elinde arama motoru var gireceksin hangi ildeysen o okuldaki bölümün sıralamalarına bakacaksın hangisinin TM ile aldığına bakacaksın ve kararını vereceksin. Biz nereden bilelim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı