Devlet üniversitesi için en az kaç bin gerekir?

Şimdi 2 yıllık kazanırsam gitmeyeceğim o yüzden 4 yıllık kazanmam lazım. Eşit ağırlıkla girebeleceğim güzel bir bölüm var mı?

Hocam devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölüm kazanmam lazım. Konu maddiyat değil de benim üniversite kazanmamı istiyorlar.

İş garantisi olmamakla birlikte o sıralamalarda en iyi olarak uluslararası ticaret ve lojistik önerebilirim.

En az kaç net yapmam gerekir matematikte?
Şimdi sözelim iyi benim edebiyat, tarih, felsefe, coğrafya bu derslerim iyi bunlara çok ağırlık vermeyeceğim.
Tekrar söylüyorum. Yökatlas sitesine girerek ülkedeki bütün yönetim bilişim sistemleri bölümlerine bakabilirsin, kaç soru çözmen gerektirdiğine kaç puan alman gerektirdiğine ne istiyorsan bulabilirsin.

Hocam peki dediğiniz bölümün geleceği var mı?
Yani işsiz kalsam bile yurt dışına çıkıp çalışabileceğim imkanlar tanıdıklar vs. var.

Türkiye'de her bölüm yıllık en az 100bine yakın mezun veriyor o yüzden geleceği var mı diye sormak yerine kendinizin seveceği ve kendinizi geliştirebileceğiniz bölümlere yönelmenizi öneririm.

Tekrar söylüyorum. YÖK Atlas sitesine girerek ülkedeki bütün yönetim bilişim sistemleri bölümlerine bakabilirsin, kaç soru çözmen gerektirdiğine kaç puan alman gerektirdiğine ne istiyorsan bulabilirsin.

Teşekkürler hocam ilgilendiğiniz için.

Türkiye'de her bölüm yıllık en az 100bine yakın mezun veriyor o yüzden geleceği var mı diye sormak yerine kendinizin seveceği ve kendinizi geliştirebileceğiniz bölümlere yönelmenizi öneririm.

Hocam teknoloji ile alakalı herhangi bir bölüme girsem devlet üniversiteleri var mıdır bunun için istedim sıralamalarda?

@Blackrawen hocamın önerdiği bölüm popülerleşmeden önce güzel bir bölümdü EA için ama artık onunda suyu çıktı özellikle EA bölümü için çok alternatifiniz yok tamamen kendinizi geliştirmenize bağlı her şey.

Teşekkürler hocam ilgilendiğiniz için.

Hocam teknoloji ile alakalı herhangi bir bölüme girsem devlet üniversiteleri var mıdır bunun için istedim sıralamalarda?

2 yıllık olarak bilgisayar programcılığı var.

@Blackrawen hocamın önerdiği bölüm popülerleşmeden önce güzel bir bölümdü EA için ama artık onunda suyu çıktı özellikle EA bölümü için çok alternatifiniz yok tamamen kendinizi geliştirmenize bağlı her şey.

2 yıllık olarak bilgisayar programcılığı var.

Hocam 2 yıllık üniversite kazanırsam gitmeyeceğim ya da 4 yıllık özel bir üniversite kazanırsamda gitmeyeceğim benim 4 yıllık devlet üniversitesi kazanmam lazım.

Geri
Yukarı