Devletten bir dileğiniz olsa ne olurdu?

Fatherboard

Hectopat
Daha fazla  
Fakat ölçülü bir dilek olmalı, ücretsiz öğrenci yurdu, aylık multinet, bedava internet, her yaz tatil için yardım ya da ilk sıfır araç için ötv muhafiyeti gibi.

ücretsiz öğrenci yurdu, aylık multinet, bedava internet, her yaz tatil için yardım ya da ilk sıfır araç için ötv muhafiyeti gibi
Bunlar ölçülü dilek değil, enflasyonist politika için kamu harcamalarını arttırma politikası. Ölçülü olacaksa: Yüksek teknoloji üretimi, maarifte (eğitimde) evrensel ve liyakat temelli bir inovatif beşeri sermaye yetiştirme profili, denetime tabi ve kuvvet ayrılığı esaslı, hepsinden önemlisi kanun devleti değil, hukuk devleti olarak hukukun üstünlüğü ilkesiyle bir politika belirleyen hükümet seçmesini diliyorum. (Başlangıçta) Fakat bu dilekten çok bir erek olarak da görülebilir tabi.

5-19 da ne ?
15-19
Arası yeter tabi hepsini direk almayacak.
Sınayacak.
Kim daha zeki yetenekli ve uyum sağlayabilen ise onları alacak

5 biraz işin esprisi ancak 12-15 yaş arasında da e-spora başlayan ve doğuştan yetenek olarak takımların ilgisini çeken gençler çok var. Profesyonel bir takıma yükselmiş veya yedeğinde olan daha düşük sayıyı desteklemek daha makul ve mantıklı olurdu uluslararası başarı için.

Ben şu oyunda elmasım beni destekle tarzı olursa suistimale çok açık olur.

Geri
Yukarı