Devre Dışı olan Pili Aktifleştirme

aademirciogluu

Kilopat
ASUS N552VW model dizüstü bilgisayarımı pili ölmüş olduğundan dolayı ve pil ile kullandığımda yaşadığım performans kaybından ötürü pili aygıt yöneticisinden devre dışı bırakarak kullanıyordum. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarım açılmamaya başladı. Güç tuşuna basınca da tepki vermiyor. Sadece alttaki güç ışığı ile pil ışığı yanıyor. Güç butonunun yanındaki ışık bile yanmıyor. Ben de yeni batarya alıp taktım fakat bilgisayarda yazılımsal olarak pil devre dışı iken yeni batarya taksam da açılmıyor. (Sorun batarya kaynaklı olmayabilir biliyorum.) Eğer sorun batarya kaynaklıysa ve ben de bu yüzden açamıyorsam bilgisayar açılmıyor haldeyken pili etkinleştirme şansım var mı? Bilgisayarı şarjda kullanıyordum ve şu an pil değişmiş halde şarjda iken bile açılmıyor.

Bununla alakası yok. Windows üzerinden yaptığınız işlem laptopu etkilemez. Batarya değişimi sonrası da açılmıyorsa, farklı bir adaptörle deneyin. Yine sonuç alamazsanız servise başvurun.

Ben de asus n551jk kullaniyorum.Benzer sorunu yaşamıştım. Performans acısından pilsiz kullanıyorum laptobu. Uzun süre sonra taktığımda pili algılamıyordu. Sizin için tekrar araştırdım fakat bulamadım o çözümü. Fakat yaptığım şey aygıt yöneticisinde piller sekmesi var onun içindeki pili silip bilgisayarı tekrar başlatmakti, prize takılı ve pil takılı halde. Sorunu böyle çözmüştüm. Umarım sizde de işe yarar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı