DGS girmeli miyim?

EsDeatH2

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum acaba DGS girip bilgisayar/yazılım mühendisliğine mi tamamlayayım yoksa yazılımda kendimi geliştirip çalışayım mı bunu kararlaştıramadım bazı üniversiteler 2 yıllık okumanı hiçe sayıp baştan başlatabiliyor öyle olursa 4 yıl daha okuyabilir miyim bilmiyorum önerilerinizi merak ediyorum.

Eğer AYT ve ileri düzey matematik yapamayacak isen hiç girme bile. DGS ile bir yeri kazansan bile üniversitede matematiğinden çakılırsın.

Üniversitede bütün alanların temeli verilir geliştirmesi öğrenciye bırakılır. Eğer hali hazırda bir programlama dili veya kararlaştırdığın bir alanın varsa girme o alanda kendini geliştirirsen daha verimli olur . Ama hepsine bakayım öyle seçeyim yolumu dersen gir. Üstteki arkadaşın dediği gibi Matematik olarak zordur ve hocalar kıl oluyor genelde , güvenin tamsa geliştirerek gir.

Matematik çalışarak yaparım matematiksel sıkıntım yok ama işte gideceğim o zaman için değer mi bilmiyorum dilleri de biliyorum az çok gördüm programcılıkta ne alanda gideceğimde belli sadece kararsız kaldım özel sektör olmazsa devlette sıkıntı bölümüm tekniker olabiliyorum ancak.

Merhaba @EsDeatH2. Dikey Geçiş Sınavına girmek iyi bir fikir gibi görünüyor. Kazanacağınız üniversite sizin sadece zorunlu YÖK derslerinizi saysa bile üniversite okurken kendinizi geliştirme şansınız var.

Geri
Yukarı