DGS ile geçiş

Emrah Gökçe

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, alternatif enerji kaynakları bölümünde okuyorum 2 yıllık. Asıl işim enerji değil yazılım ile uğraşıyorum ufak bir ofisim var bu işimi geliştirmek istiyorum. Ben bu programdan yönetim bilişim sistemlerine geçiş yapabilir miyim DGS ile, ve ne öneriyorsunuz bana? Kendi kendimi geliştirebilen bir insanım aslında üniversiteyi o kadar şart bulmuyorum şu zamanda fakat ülkemizdeki işin ehline bakmaktansa diplomaya bakan insanlar olduğu için mecbur lisans okumak zorunda kalacağım gibi görünüyor. Düşünceleriniz nedir bana yardımcı olabilir misiniz?

Maalesef yapamazsın. Bilgisayar bölümlerinden birini okuman lazım ki (o bölümlerde de yine belli bölümlerden geçiş yapılıyor) anca öyle geçiş yapabilesin. Ona rağmen ben bilgisayar programcılığı okuyorum ama yönetim bilişim sistemlerine geçiş yapamıyorum.

Ösym sitesin hangi bölümlere geçiş yapabileceğin yazıyor. YBS bölümünün puanları çok yüksek değil diye biliyorum normal sınava girip yerleşebilirsiniz. İki yıllıkta aldığınız dersleri kayıt olurken muaf olarak saydırma hakkınız var.

Maalesef yapamazsın. Bilgisayar bölümlerinden birini okuman lazım ki (o bölümlerde de yine belli bölümlerden geçiş yapılıyor) anca öyle geçiş yapabilesin. Ona rağmen ben bilgisayar programcılığı okuyorum ama yönetim bilişim sistemlerine geçiş yapamıyorum.
Nasıl yapamıyorsun.Benim arkadaşım bilgisayar programcılığı mezunu şuan açıktan YBS okuyor.
Ösym sitesin hangi bölümlere geçiş yapabileceğin yazıyor. YBS bölümünün puanları çok yüksek değil diye biliyorum normal sınava girip yerleşebilirsiniz. İki yıllıkta aldığınız dersleri kayıt olurken muaf olarak saydırma hakkınız var.
Eğer muaf saydırabiliyorsam oda olabilir.Benim merak ettiğim konu sonuçta açık öğretim okuyacağım yani fiziksel olarak sadece sınavlara gideceğim.Biraz saçma geldi bu olay ben dersleri biliyorum yazılımdada gayet yeterliyim sıfırdanmı başlamam gerekiyor şimdi.Ozaman bilgisayar mühendisliği okurum daha mantıklı.

Nasıl yapamıyorsun.Benim arkadaşım bilgisayar programcılığı mezunu şuan açıktan YBS okuyor.

Eğer muaf saydırabiliyorsam oda olabilir.Benim merak ettiğim konu sonuçta açık öğretim okuyacağım yani fiziksel olarak sadece sınavlara gideceğim.Biraz saçma geldi bu olay ben dersleri biliyorum yazılımdada gayet yeterliyim sıfırdanmı başlamam gerekiyor şimdi.Ozaman bilgisayar mühendisliği okurum daha mantıklı.
Önlisansda aldığın derslerin içeriğine bakıp muaf ediyorlar. Ben dgs ile mühendisliğe geçtim baştan başlattılar. Derslerin %60'nı iş hayatında kullanmıyoruz zaten. Aşırı gereksiz bilgiler zorla veriyorlar, bu konu hakkında youtubeda video eğitim kanalının videoları var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı