AÖF'den Örgün Eğitime DGS ile Geçiş

ToshDang

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ikinci üniversite olarak dış ticaret okuyorum AÖF olarak. 2. sınıfım şu anda ve iktisat bölümüne DGS ile geçiş yapmayı düşünüyorum. Daha önce AÖF ile bir üniversiteye geçen veya bilgisi olan var mı? Zorlukları nelerdir? Geçiş sonrası kaçıncı 3. sınıf olarak mı devam ettiniz? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

Geçeceğin okula bağlı tamamen. Ben örgün eğitimden DGS ile gebze teknik üniversitesi'ne geçtim ve neredeyse hiçbir dersimi saymadılar meğerse okul hiçbir dersi saymıyormuş. Gideceğin okul hakkında bilgi edinmen gerek hangi derslerin sayılacağı ile alakalı. Çok fazla dersin sayılırsa 1 ya da 2 sınıf atlayarak başlayabilirsin.

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Genelde derslerimin çoğu içerik bakımından aynı gibi AKTS de uyuşuyor çoğunlukla aklıma takılan DGS de iyi bir puan yapıp geçmek istediğimde AÖF den geçmek istediğim için önüme herhangi bir engel çıkar mı?

Ben yazılım mühendisliğine geçtim çoğu dersimi saydırdım açık öğretim diye kabul etmemezlik yapmadılar. Fakat tercih ediceğiniz okulu bizzat arayıp sormanız gerek çünkü bazı okullar kabul etmeyebiliyor. Saydıracağınız dersler geçtiğiniz bölüme de bağlı mesela adaletten direk hukuğa geçen biri mantıken direk 3. sınıftan başlar çünkü önlisanstaki tüm dersler benzerdir. Ek olarak bölüm ingilizce olsa bile dersleri sayıyorlar.

Ben yazılım mühendisliğine geçtim çoğu dersimi saydırdım açık öğretim diye kabul etmemezlik yapmadılar. Fakat tercih ediceğiniz okulu bizzat arayıp sormanız gerek çünkü bazı okullar kabul etmeyebiliyor. Saydıracağınız dersler geçtiğiniz bölüme de bağlı mesela adaletten direk hukuğa geçen biri mantıken direk 3. sınıftan başlar çünkü önlisanstaki tüm dersler benzerdir. Ek olarak bölüm ingilizce olsa bile dersleri sayıyorlar.
Hangi okulda yazılım okuyorsun?

Merhaba kısaca bir şey soracağım. Açık öğretimden 2 yıllık bilgisayar teknolojisi veya programcılığı bölümünü okuduktan sonra DGS ile örgün eğitim olarak yazılım mühendisliği okuyabilir miyiz?

Ben yazılım mühendisliğine geçtim çoğu dersimi saydırdım açık öğretim diye kabul etmemezlik yapmadılar. Fakat tercih ediceğiniz okulu bizzat arayıp sormanız gerek çünkü bazı okullar kabul etmeyebiliyor. Saydıracağınız dersler geçtiğiniz bölüme de bağlı mesela adaletten direk hukuka geçen biri mantıken direk 3. sınıftan başlar çünkü önlisanstaki tüm dersler benzerdir. Ek olarak bölüm İngilizce olsa bile dersleri sayıyorlar.

Hangi açık öğretim fakültesinin hangi bölümünden yazılım mühendisliğine geçtiniz ve Gano'nuz kaçtı DGS netlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Hatta bu konuda sizden daha fazla bilgi almak isterim nereden sizinle iletişime geçebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı