DGS nasıl bir sınavdır?

Hocam şu an kontenjanlar az ama daha fazla azaltılır mı sizce? Ek olarak 2 yılda sıkı bir çalışmaya ilk 3K gelir mi?

Hocam kontenjanlar artmaz. Sıkı bir çalışmayla 3K gelir ama senin zaten temelin sıfır. O yüzden sıkı değil sıkının sıkısı gerekli. Düşük ihtimal yani.

Hocam DGS kontenjanları bu şekilde sizce zor mu?
Eki Görüntüle 1809453
Ek olarak sralamalar vs 10K'da.

@Kaptan.S

@rıdemistaken

@Baş-ül Adam

Dediğim gibi kontenjanlar bir hayli az geçen sene de 290K kişi girmiş işiniz kolay da değil çok zor da değil.

1686060170446.png

Hocam orası öylede temeli sıfır olan birisi için üniversitede günde 4-5 saat çalışmam gerek DGS'ye 😃
Hocam orası sizin bileceğiniz iş 2 senede matematiği halledersiniz diye düşünüyorum. :D
Arkadaşı hayal kırıklığına uğratmak istemem ama totalde kendi dediğine göre TYT neti 25. Neredeyse sıfır yani.
2 senesi olacak DGS'ye girmesi için bence halledebilir.

Hocam Türkçeyi tek başına halledebilirsin ama matematik için destek almalısın. Üniversitede gittiğin bölüm derslerini de geçmen gerekli, onları da temelden vermeyecekler. Gitmek istediğin bölüm derslerini bilmiyorum ama garanti matematik ve fizik dersin olacaktır. Başarabilirsin bu senin elinde ama hiç kolay olmayacak. 2 yılını tamamen derslere vermen gerekli. Umarım başarılı olursun.

Dostum sen ilk önce YKS sınavına odaklan sonra bunları eğer 2 yıllık bir bölüm tercih edersen zaten önünde 2 yılın olacak o sırada çalışarak bu sorular yapılabilir.

Dostum sen ilk önce YKS sınavına odaklan sonra bunları eğer 2 yıllık bir bölüm tercih edersen zaten önünde 2 yılın olacak o sırada çalışarak bu sorular yapılabilir.

Hocam zaten sınava 10 gün kaldı bir şu TYT'yi atlatsaydım. 700K'ya girsem yeter TYT'de fazla bir şey istemiyorum. 😅

@Kaptan.S

@samedovic

@rıdemistaken

Yeni konular

Geri
Yukarı