DGS ve ön lisans elektrik nasıl işliyor?

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Ön lisans elektrik okuyup mühendisliğe geçmek nasıl oluyor? Lisede elektrik okuyup açığa geçmiştim. Teknik program olduğu için çok teorik dersler görüyorduk.

DGS çıkmış sorulara baktım çok kolay. Kolay olması ilginç. Ön lisans elektrikten mühendisliğe geçen varsa bilgilendirirlerse sevinirim. Sayısaldan sınava girme şansım yok. AYT matematik ve fen çok zorluyor. Liseden hatırladığım kadarıyla elektrik formüllerini çözmeyi seviyordum. Fizik dersini de severdim.

Sınav çok kolay gözüküyor evet ama hata yapma veya boş bırakma şansınız yok. Neredeyse fullemeniz gereken bir sınav olarak görün. Ayrıca AYT'm yok diye böyle bir yola girerseniz Lisansı bitiremezsiniz çünkü öğreneceğiniz çoğu şeyi ve ileri versiyonlarını lisansta kullanmanız beklenecek ve kimse size oradan türev ve integral, onların temellerini öğretmek icin özel çaba harcamayacak.

Sınav çok kolay gözüküyor evet ama hata yapma veya boş bırakma şansınız yok. Neredeyse fullemeniz gereken bir sınav olarak görün. Ayrıca AYT'm yok diye böyle bir yola girerseniz Lisansı bitiremezsiniz çünkü öğreneceğiniz çoğu şeyi ve ileri versiyonlarını lisansta kullanmanız beklenecek ve kimse size oradan türev ve integral, onların temellerini öğretmek icin özel çaba harcamayacak.
Hocam Matematik ve fiziği hallederim bir şekilde fakat kimya ve biyoloji yapamam.

Geri
Yukarı