DH57DD anakart RAM uyumluluğu

hasanasd

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

Ne kadar eski olduğunu bilmediğim Intel DH57DD model anakarta takmak için ikinci el 8 GB bir RAM buldum ama 1333MHz ve DDR3 olması dışında dikkat etmem gereken bir konu var mı diye merak ettim.

Alacağım RAM tam olarak KHX18C11P1K2/16 model numarasına sahip. Aslında kit olarak satılan bir model ama ben tek modül alacağım.
İnternette ufak bir araştırmayla anakarta uyum konusunda şu siteyi buldum ama ordaki tablodan bir şey anlayamadım malesef: System Memory for Intel® Desktop Board DH57DD.

Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Tabloyu tam çözemedim. Tek anladığım bir slotta en fazla 4 GB bellek destekliyor olabilir. Yani tek slota 8 GB takarsanız çalışmayabilir. Çünkü DIMM Capacity olarak en fazla 4 GB bellek gösterilmiş.

Tabloyu tam çözemedim. Tek anladığım bir slotta en fazla 4 GB bellek destekliyor olabilir. Yani tek slota 8 GB takarsanız çalışmayabilir. Çünkü DIMM Capacity olarak en fazla 4 GB bellek gösterilmiş.
Anakartın kullanma kılavuzuna baktığımda MEMORY kısmında şu açıklama var. Anladığım kadarıyla anakart desteklemiyor tek DIMM'e 8GB belleği.

NOT: Kartta dört DDR3 DIMM soketi bulunur ve aşağıdaki bellek özelliklerini destekler:

• Araya eklenen mod desteğine sahip iki bağımsız bellek kanalı
• ECC olmayan, arabelleksiz, tek taraflı veya çift taraflı DIMM'ler x8 organizasyonlu ve tek taraflı DIMM'ler x16 ile desteklenir organizasyon
• 16 GB maksimum toplam sistem belleği (2 Gb bellek teknolojisi ile)
• Minimum toplam sistem belleği: 1 Gb x16 modülü kullanarak 512 MB
• Seri Varlık Algılama • DDR3 1333 MHz ve DDR3 1066 MHz SDRAM DIMM'ler

Not 32-bit işletim sistemleri en fazla 4 GB bellekle sınırlıdır. Bu işletim sistemleri, eklenti grafik kartları ve diğer sistem kaynakları tarafından kullanılan bellek nedeniyle 4 GB'tan daha az rapor verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı