Anakart RAM uyumluluğu

Hayır 4 tane takarsa tek kanal çalışmaz Quad Channel çalışır bu da DC ye göre 6-7 FPS daha fazla demek yanlış bilgilendirme yapmayın.
O anakart modelinin quad channel ozelligi var mi sanıyorsun anlamadım. Evet yazarken bir hata olmus ama ust duzey anakartlar disinda quad channel destekleyen anakart yok. Kısaltmalari yazarken yanlislik yapmisim hepsi bu ki ayni zamanda 4 tane rami dual channel çalıştırmak ram gecikmelerine etkisi olacaktir bu da performans kaybi yasatacaktir.

O anakart modelinin quad channel ozelligi var mi sanıyorsun anlamadım. Evet yazarken bir hata olmus ama ust duzey anakartlar disinda quad channel destekleyen anakart yok. Kısaltmalari yazarken yanlislik yapmisim hepsi bu ki ayni zamanda 4 tane rami dual channel çalıştırmak ram gecikmelerine etkisi olacaktir bu da performans kaybi yasatacaktir.
Anladın mı quad olmasa bile 2 adet DC mi yoksa 1 DC mi bi düşün. Ne olur mantıklı düşün.

Hocam arızalı RAM slotuna göre 1-3 veya 2-4 yap çift kanal çalışır.

Hocam arızalı RAM slotuna göre 1-3 veya 2-4 yap çift kanal çalışır.

Çok teşekkürler dostum. Tek slottan 8 GB çalışır mı? Kafamdaki soru buydu şu an mevcut RAM'imi de öyle kullanıyorum fakat 2gbx2 olunca yetersiz bayağı.
Hayır hatanız var 1333MHz SD RAM diyor yani laptop RAM'i.

Hayır dostum masaüstü RAM'i şu an mevcuttakide zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı