Dianabol kullanımı sorun çıkartır mı?

XATESS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaş dianabol almış, 10 kapsül de sana vereyim kullan dedi. Yeni başlamadım, 3 yıla yakındır yapıyorum, bilinçsiz değilim spor konusunda da steroidlerde bilinçsizim. Korktum bir tık.

Dianabol, birçok kişi tarafından performans artırıcı olarak kullanılan bir steroiddir. Ancak, bu ilacın kullanımı ciddi sağlık riskleri taşır. Öncelikle, Dianabol karaciğer üzerinde oldukça zararlı olabilir ve uzun süreli kullanımı karaciğer hasarına yol açabilir. Ayrıca, hormonal dengesizliklere neden olabilir; erkeklerde testosteron üretimini baskılayabilir ve kadınlarda erkek tipi özelliklerin gelişimine yol açabilir. Kardiyovasküler sorunlar da risk altındadır; yüksek tansiyon, kolesterol düzeylerindeki değişiklikler ve kalp hastalıkları riski artabilir. Cilt sorunları da kaçınılmaz olabilir; akne gibi problemler sıkça görülebilir. Ayrıca, ergenlik döneminde olan bireylerde normal büyüme ve gelişimi olumsuz yönde etkileyebilir. Son olarak, bazı insanlar Dianabol gibi steroidleri kötüye kullanabilir ve bağımlılık geliştirebilirler. Bu nedenle, Dianabol gibi steroidlerin kullanımı kesinlikle doktor gözetiminde olmalı ve riskleri dikkatlice değerlendirilmelidir. Alternatif yöntemler her zaman tercih edilmelidir."

Yani kullanma zararlı.

Steroidlerden uzak durun. İleride pişman olabileceğiniz yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Ya da ömrünüz bu yan etkilerle karşılaşacak kadar uzun olmayabilir.

Geri
Yukarı