Diğer Cihazların İnternetini Kısmak

Redtay

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık 2-3 önce yazlığıma geçici yazlık internet bağlattım. Ve bu interneti bağlatma sebebim Csgo oynamaktı. Ancak Csgo'da pingim çok dengesiz oluyor. İnterneti 1-2 komşuda kullandığı için bu pinge onların yol açtığını düşünüyorum. Deneme olarak başka bir cihazda facebook sayfası açmayı denediğimde pingim artıyordu çünkü. Sorum, ben nasıl komşularımın aldığı interneti kısabilirim? Yani onların interneti yavaşlasın benimki hızlı olsun pingim olmasın istiyorum mümkün müdür? Modemde adminim.

Cevaba acil ihtiyacım var. Cevaplarsanız sevinirim.

İnternetlerini kısabileceğini sanmıyorum ama WTFast pingini olabilecek en düşük seviyeye çekme konusunda çok başarılı. Eğer vaktin varsa denemeni tavsiye ederim.

Tam bilmiyorum ama modem-veya router üzerindeki Qos ayarı yada Bant genişliği ayarlarından mac adresini ağ üzerinden öğrendikten sonra bu sayfadan bağlantı yükleme ve indirme hızlarını ayarlayabilirsin. Wtfast kullanmanızı öneririm. 30 gün deneme sonrasında uçuk fiyatlar. ☺

Kullanıcıların kullanma saatlerini belirleyebilirsiniz fakat bu komşularınızın internetini belirli aralıklarla kullanmasını sağlar. Atıyorum erişimlerini kısıtlar sende onların kullanamadığı saatlerde oynunu oynarsın. Diğer bir seçenekse modeminden bilgisayarına kablo çekmek. Tabi komşuların ağır indirmeler yapıyorsa kablonunda yararı olmaz.

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Modem yanımdayken kablo kullanmak mantıklı olur mu peki? İnterneti kesmek değil, kısıtlamak istiyorum mümkün müdür?

Ben zamanında çok araştırmıştım ama böyle bir seçenek bulamamıştım .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı