Diğer Cihazların İnternetini Kısmak

QoS kullanarak yapabilirsin, internete arattır çıkar ben zamanında yapmıştım ev arkadaşlarımla ortak kullandığım zamanlarda. Çok %100 stabil olmasa da işe yaramıtşı, sonra çareyi ayrı adsl bağlatmakta bulmuştum. Modeminin o özellikte olması gerekiyor.

Modemim QoS özelliğini bulunduruyor ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Bu konu size yardımcı olacaktır. Modeminizin Airties olmasına gerek yok. Yeterli bilgi bu konuda mevcut ve bu konu sayesinde Qos ayarını yaptım başka birisi HD video izlerken benim ping 60'dan yukarı çıkmıyor.
[Rehber] Airties Air Modemlerde Qos Trafik Hız Sınırlama
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu da izleyin pingi düşürebilmek için neler yapılır bunları öğrenirsiniz. Eğer ping kabul edilen süreden yüksekse 100-150 ise çare Qos ayarı yapmaktır. İlk önce Wi-Fi bağlı birisi varsa Qos ayarı gerçekten işinize yarar her bağlanan cihaza IP adresi atarsanız çok daha sabit sonuçlar alırsınız. Buna rağmen ping 70-90 ise net sağlayıcısı ile görüşme yapınız. Şu an TTNET ADSL ile alabileceğiniz en düşük ping 55 (Lol). Sunucuya yakın bir yerde oturursanız tabi ki de daha düşük gecikme süreleri de elde edebilirsiniz. Zaten Lol yüksek bant genişliği isteyen bir oyun değil yani bende 8 mega bit var bak o 24 mega bit paket kullanıyor oh ben ondan daha düşük ping alıyorum demeyin ben 10 mega bit net ile de 55 ping alıyorum kotayı geçtikten sonra 3 mega bit ile de 55 ping alıyorum. 3000 mega hertz CL 15 bellek ile 2400 mega hertz CL 10 belleği sadece oyunda karşılaştırmak gibi bir şeydir bu yaptığınız karşılaştırma. İstenen bant genişliğini hız olarak düşünmeyin hız başka şeyler ile elde edilir. Modemin kalitesi, ana kartın ağ bağlantı kontrolcüsü gibi bir takım şeyler sizin hızınızı belirler. Zaten alabilirseniz fiber alın.

Bu modeme göre bir bilgi bulamadım internette, attığınız sayfada dahil.

Adsız.png

Yeni bir konu açıyorum QoS hakkında, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı