Dijital madencilik için MSI Afterburner ayarları nasıl olmalı?

Hasan Futbol

Kilopat
Daha fazla  
Hayırlı forumlar mining işine yeni başladım. Bilgisayarmın parça bilgileri şu şekilde:

İşlemci i5 6500.

Anakart B150 m bazoka.

Ekran kartı Zotac GTX 1060 6 GB ve Gigabyte B540M S2H Gigabyte RTX 3060 OC Edition 3

RAM G.Skill 2 adet toplam 16 GB RAM DDR4 2133 MHz CL 15 1.2 v

Hard disk 1 TB.

SSD 225 GB.

Kasa Zalman R1 600 le 600W 6 fanlı kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'dan bakabilirsin ama her 1060 veya her 3060 olana atlama kesinlikle Memory markalarının aynı olmasına dikkat et Samsung, Hynix gibi bunlar aynıysa o ayarları kullan videodaki.

Siz aktif biri olarak ne düşünürsünüz?
Ben karta acıyan biri değilim tabii her kartın bir limiti var ben en fazla +1250 Memory giriyorum 1400'ü de kaldıran var ama o kadar da gerek yok bence. Ben genelde W10 için PL'yi en düşüğe getiriyorum. Sonra Core'yi -502 yapıyorum. Sonra Memory'i arttırıyorum hata verene kadar hata verince -50 yapıyorum birkaç saat içinde belli ediyor o da fazlaysa -100 (hata verdiği değerden düşersin mesela +1200'de hata verdi 1150/1100/1050 şeklinde) Memory tamamsa biraz Power Limit'i yükseltirim değişiklik olmuyorsa yine en düşükte kalır. Bunlar bittikten sonra Core'nin MHZ'si Afterburner üzerinden değişiyor ben pek kısa yolunu bilmiyorum ama oradan çektiği Watt'ı düşürmek için Core'yi düşürüyorum yani öyle yapıyordum Hive OS'ta sadece o değeri yazıyorum. Karışık gelebilir ben birkaç ayar videosu atayım sana.

1060 için zaman ayarlı bunu direk ayarlayıp küçük ayarlar yaparsın pek bilgim olan bir kart değil maalesef.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3060 için PL'i hatırlamıyorum ama 110-120W arası çekecek şekilde ayarlarsınız. Core -502, Memory bendekiler Samsung VRAM +1250 sorunsuz çalışıyor.

1611583643034.png

Hocam şu ayarları paylaşayım belki işinize yarar. Yabancı forumlarda bulmuştum. Birçok kart için güvenli Oc mining ayarları.

Yeni konular

Geri
Yukarı