Dijital Madencilik İçin Sistem Önerisi

Hilmi Tarancı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir süredir Bitcoin ve diğer dijital paralar ile ilgili araştırma yapıyorum. Maalesef ki bende madencilik faaliyetine katılmayı düşünüyorum. :) Çok fazla donanım bilgisine sahip değilim. Bu ve bunun gibi bir çok forumu okudum ancak hala bir ekran kartının kazım için ne kadar güç üretebileceğini hesaplayamıyorum. Birçok farklı sitede aynı kart için farklı farklı sonuçlar çıkartmışlar. Bunun için komplike bir hesaplama gerekiyor sanırım.

Burada sizlere gelen soruların tarzını da gördüm. Ben farklı bir açıdan sormak istiyorum. Yıllık 40 - 50 Bin TL (15.000 USD /3 Bitcoin / 15 Eth. / vs .vs. vs.) kazanç elde edebilmek için nasıl bir sistem kurmam mantıklı olur? İlk hedefim Ethereum çıkartmak,. Bunu Monero, Zcash vb. dijital paralar izleyebilir. Bütçe açısından çok fazla bir sıkıntım yok. Sadece mantıklı ve sürdürülebilir bir sistem yapmak istiyorum. Şimdiden önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eth kazımak artık oldukça güçleşti. Zorluk seviyeleri arttı. Bitcoin kazımak için Asic makineler var. Onun dışında benim gördüğüm, insanlar yeni çıkan coinleri kazıyor ve bekletiyor. İlk başlarda kazıması kolay olduğundan, oldukça coin birikiyor ellerinde. İleride değer kazandığında satıyorlar. Premined olmayan coinleri kazımak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı