Dijital oyun servisleri mi, kutulu oyun mu ?

Dijital servislerden almak daha hesaplı ve el altında, zaten kutulu oyun aldığın zaman da Steam veya Origin'i kullanmak zorundasın.
Bir de kutulu oyun güncel değildir. Yeni çıkan oyunların çoğu beraberinde sorunları da getirdiği için, oyunları dijital servislerden almak en mantıklısıdır.

EA Origin Tamamen Dijitale Geçiyor

Bu zamana kadar torrent takıldık yeter artık yeni sistemle beraber orijinal oyunlarada döneceğiz inşAllah :) Bana da dijital servisler mantıklı geliyor her yerde her şartta oyunu indirip oynamak ev dışında vs ama kutulu oyun daha rahat gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dijital oyun servisleri daha iyi bence; kitaplığın var istediğin oyun internet üzerinden her yerde erişebilirsin güncellemeleri otomatik yapıyor....

Kutulu oyun alma furyası artık biraz koleksiyoncu kafadaki oyunseverlerin işi oldu. Eğer çok istediğim ve beklediğim bir oyunsa, mümkün mertebede kutulu ya da özel kutulu versiyonlarını alıyorum. Eskiden, içinden oyun hakkında bir sürü eğlenceli bilgi çıkardı. Game Manuel ya da oyunun OST CD'si gibi.

Dijital servisler de artık bu özellikleri sağlıyor. Kaldı ki, YouTube sayesinde herkes kendi Game Manuel kitapçığını hazırlar oldu. EA bile önümüzdeki aylardan itibaren kutulu oyun desteğini çekip sadece Origin üzerinden satış yapacağını açıkladı.

Kutulu oyun alma furyası artık biraz koleksiyoncu kafadaki oyunseverlerin işi oldu. Eğer çok istediğim ve beklediğim bir oyunsa, mümkün mertebede kutulu ya da özel kutulu versiyonlarını alıyorum. Eskiden, içinden oyun hakkında bir sürü eğlenceli bilgi çıkardı. Game Manuel ya da oyunun OST CD'si gibi.

Dijital servisler de artık bu özellikleri sağlıyor. Kaldı ki, YouTube sayesinde herkes kendi Game Manuel kitapçığını hazırlar oldu. EA bile önümüzdeki aylardan itibaren kutulu oyun desteğini çekip sadece Origin üzerinden satış yapacağını açıkladı.

Kutulu oyun desteği çekilecek değil, Origin üzerinden kutulu oyun satmayacak artık.

Ben kutulu oyun almaktan yanayım şahsen. 20-30 TL daha ucuza oyun alıcam diye 25+ GB oyunun indirilmesini bekleyemem. Alırım kutusunu yüklerim DVD'den daha sonrada 3-4 GB'lık update'ini indiririm. Oyunun kutusunun olması hoş bana göre :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı