Dijital oyun servisleri batarsa ne olur?

Zakramoreas

Kilopat
Makaleler
1
Evet arkadaşlar bu zamanlarda Steam'in tekelini bozmaya çalışan birçok dijital oyun firması bizlere süper indirimler ücretsiz oyunlar vb şeyler veriyor. Benim merak ettiğim konu eğer biz buradan bir oyun alırsak veya Steam'in battığını varsayalım bizim satın aldığımız oyunlara ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir zaman batmaz Steam. Kullanıcı haklarını koruyan devletler falan var. En kötü senaryoyla yeni hesap açımları ve satın alımlar kapanır o kadar. Diğer küçük servisler batarsa da muhtemelen hesaplarımızı kaybederiz.

Eğer öyle bir şey olursa büyük ihtimalle herhangi bir sistem üzerinden, sahip olduğumuz oyunlara sonsuza kadar erişiminiz olur. Yani satın aldığımız oyunlar batan firma ile uçup gitmez.

Batmaz batamaz çünkü Epic Games gibi platformlarda oynanamayan oyunları var hadi onu geçtim Epic Games böyle indirimlere daha ne kadar girebilecek 200 300 TL değerinde oyunu 20 30 TL'ye veriyor şu anda daha ne kadar verebilirki bir yerden sonra tamam benim kitlem büyüdü der böyle indirim ve kupon gibi şeyler yapmayı bırakır. Bu senelerden sonra batmsı imkansız bence çünkü PC için kutulu oyun satışı çok azaldı herkes dijital servislerden alıyor.

Fortnite'a para yatıran 9 yaşlar sayesinde bunların hepsi. Fortnite olmasaydı eğer Epic Games şu an merdiven altlarından bile daha az popülerdi.

Malesef öyle bazı oyunları gereğinden fazla övdüler oynadılar Epic Games'te baktı oo bana şimdi bu oyundan para geldi dur ben bu oyuncuları biraz daha kendime çekiyim dedi ve olanlar gün yüzünde bende para verdim ama zaten 2 ay sonra sıkmaya başladı. Epic Games bazı oyunları Steam'da yokken satıyor Detroit Become Human gibi ama Steam hepsinden daha iyi epic Game sgeliştiriciler tarafından enreal Engine ile tanınıyordu daha çok.

Geri
Yukarı