Dijital oyun tasarımcılığı bölümü için önceden kendini geliştirmek

Magicbaz

Decapat
Merhabalar. Ben Bahçeşehir'de dijital oyun tasarımcılığı düşünüyorum fakat son 3-4 aydır herkes oyun geliştiricisi kesildi başımıza. Herkes böyle yaparken ben de sadece üniversite sınavı için ders çalışmakla yetinebildiğimden kendimi çok garip hissetmeye başlıyorum. Daha önceden bölüm hakkında fikrim yoktu kendim içine giremedim ama şu an girmeye çalışsam derslerimden geri kalacağım zaman yönetme sıkıntısı olan biri olduğum için.

Bölümde her şey sıfırdan anlatılıyormuş hatta direkt "Oyun nedir?" diye bile girilecek kadar sıfırdan. Bu beni rahatlatsa da kendimi bir şeyler yapmak zorunda gibi hissediyorum. Çoğu zaman karşıma Gamejam'ler çıkıyor ve katılan kişileri gördüğümde benden ya küçük ya yaşıt ya da birazcık büyük oluyorlar. Böyle olunca da birazcık boşlukta kaldım ve sizlere danışmak istedim bu konu hakkında, sizlerin düşünceleri nelerdir?

Bahsettiğiniz bölüm gayet yüksek puan ile alan bir bölüm. Eğri oturup doğru konuşalım, sınava girmeden bu bölümü gerçekten kazanabileceğinize inanmak gerçekten büyük ve zor bir şey. Çalışma programınızı ve bilgi birikiminizi bilmediğim için böyle bir giriş yapmak istedim. Bunun dışında YKS'yi sorunsuz atlattıktan sonra önünüzde 2-3 ay boş vakit oluyor. Yani bu süreçte güzel bir temel atabilirsiniz. Şu aşamada tek diyebileceğim önceliğiniz sınav olsun, Y kuşağının deyimiyle önce bir kapağı at üniversiteye sonrası bir şekilde olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı