Dijital oyun tasarımcılığı vs yazılım mühendisi vs bilgisayar mühendisi

CS oku, uni bitince istersen oyun gelistirir, istersen yazilim gelistirirsin. Bilgisayar muhendisligi kazanamayanlari avlamak icin acilan cakma universite bolumlerine aldanmayin, bu isin olayi CS. Yok informasyon, yok bilgisayarli bilmem ne, yazilim muhendisligi vs lisans seviyesi programlar olamaz.
Türkiye hocam burası. Bizde "computer sciences" yok. Ayrıca isme çok takılıyorsunuz, önemli olan dersler. Aynı dersleri verip bölümün adına mahmut da diyebilirler.

Ayrıca bilgisayar mühendisliği çakma diye ODTÜ'ye bir girin isterseniz yesinler sizi iki dakikada.

Türkiye hocam burası. Bizde "computer sciences" yok. Ayrıca isme çok takılıyorsunuz, önemli olan dersler. Aynı dersleri verip bölümün adına mahmut da diyebilirler.

Ayrıca bilgisayar mühendisliği çakma diye ODTÜ'ye bir girin isterseniz yesinler sizi iki dakikada.
Bilgisayar mühendisi CS ve CE birleşimi değil miydi?

Bilgisayar mühendisi CS ve CE birleşimi değil miydi?
CE computer engineering demek, bilgisayar mühendisliği yani. CS yazılım odaklı CE yazılım ve donanım arası EE donanım gibi kabaca bir sınıflandırma yapılabilir ancak öyle kesin bir ayrım yok aralarında. Zaten her şey aldığınız derslere bağlı.

BM ye cakma demedim, ne dedigimi anlamadan yorum yapmayin.

TR de de CS var, zaten cogu bm programi CS ayarinda, bilmeden yorum yapmayin.

Boun dan msc summa cum laude var, kimin kimi yiyecegi belli olmaz, guvenen gelsin kac senedir burdayim.

Türkiye hocam burası. Bizde "computer sciences" yok. Ayrıca isme çok takılıyorsunuz, önemli olan dersler. Aynı dersleri verip bölümün adına Mahmut da diyebilirler.
Bitwise da işte bu derslerin benzerliğine göre CS diye genelleyerek yorum yapıyor. Burada çakma denilen bölümler; bilgisayar mühendisliği kazanamayanları gitmeyi tercih ettiği ve çoğu zaman da iş hayatında beklenen sonucu vermeyen yazılım mühendisliği gibi bölümler. Bazı dersler bilgisayar mühendisliği ile aynı ama sorun okuldan çıktıktan sonra başlıyor, iş veren insanlar bilgisayar mühendisliği çıkışlı olan adayları çok daha yüksek oranda tercih ediyor. "Ayrıca isme çok takılıyorsunuz, önemli olan dersler." diyerek hem burada dediğinle ters düşüyorsun hem de işin gerçeğinde yanılıyorsun.

ODTÜ gerçekten de Bilkent gibi CS ağırlıklı öğretim yapan programlardan farklı ama kimse ODTÜ'ye de çakma demedi. Öğretimde ağırlık verdiği alan farklı sadece.

Son düzenleme:
BM ye cakma demedim, ne dedigimi anlamadan yorum yapmayin.

TR de de CS var, zaten cogu bm programi CS ayarinda, bilmeden yorum yapmayin.

Boun dan msc summa cum laude var, kimin kimi yiyecegi belli olmaz, guvenen gelsin kac senedir burdayim.
Pardon cümleyi yanlış anlamışım. Çoğu BM CS ayarında mıdır bilmem ancak elinizi sallasanız üniversite zaten. 350-400 puan altı bölümler genel olarak çöp benim gözümde. O yüzden onları hesaba katmadım, seviyeli üniversiteleri göz önünde bulundurarak konuştum.

Geri
Yukarı