Dijital platformlarda satışı olmayan oyunlar

Leuna

Centipat
İyi sosyaller arkadaşlar. Bir dönem dijital platformlar üzerinden satışa sunulmuş fakat daha sonradan kaldırılmış oyunlar için indirme linki istemek Technopat'ta serbest mi? Açıkçası kafam karışıyor. Sosyal kurallarına tekrardan göz gezdirdim. Korsanla ilgili olarak sadece 16. madde var. Bir ara Steam dolara geçtikten sonra belirli bir ücret üstü oyunlar için korsan desteği sağlanılacak denilmişti fakat kurallarda ona dairde bir şey yazmıyor. Genel olarak cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

[*]
🏴‍☠️ Technopat Sosyal genel olarak korsan içeriklere link verilmesini, istenilmesini tavsiye etmez. Korsan oyunlara teknik destek vermek bazı istisnai durumlar hariç yasaktır. Bu istisnalar teknik destek, yasal olarak sahibi olunan oyunun çalışmamasını gidererek çalışır hale getirme, sisteme virüs bulaşmasını engellemek için durumu inceleme ya da korsan kaynağın analizi gibi makul, yasalara saygılı ve iyi niyet çerçevesinde sebeplerdir.
[*]

Bu arada sorma sebebim Steam'den satışı kaldırılmış olan Jump Force oyunu için güvenilir bir kaynak arıyor oluşum. Bu tip dijital platformlardan satışı kaldırılmış olan oyunları indirebileceğimiz bir site vardı yanlış hatırlamıyorsam ama adını hatırlamıyorum. Onu sormak için konu açacaktım ama bu konuyuda sormak istedim. Teşekkürler.

Konu hakkında detaylı cevabım burada:

Korsan ile ilgili kural da değişikliğe uğradı. Nokta atışı bir soru bu da, güzel. Technopat Sosyal'in torrent/yasa dışı linkleriyle dolu bir forum olmasını kesinlikle istemiyoruz. Bu sebepten ötürü geliştiricisi tarafından terk edilmeyen, satışta bulunan oyunların link verilmesi uygun değildir.

Ancak geliştiricisi tarafından terk edilmiş, insanlar, oyuncular sadece oyunu crack yollardan edinebiliyorsa, Technopat'ta paylaşırsa, bu paylaşıma engel olup uyarı vermeyeceğiz. Paylaşılan abondonwarenin güvenilir olup olmadığı da indiren ve paylaşan kişinin sorumluluğunda olur. Moderasyon ekibi olarak bu link güvenlidir, bu link güvenli değildir diye bir görüş belirtemeyiz. Zira geçmişte satışta olmayan oyunların indirme linklerinin güvenirliği rapor sisteminden soruluyordu, sorulmaması gerekiyor. Biz bu konuda net bir şey diyemeyiz.

Terk edilmiş oyunlarda her ne kadar paylaşıma göz yumsak da bu durum gereğinden fazla artış gösterirse moderasyon ekibi müdahale edebilir. Teknik destek konusunda da oyunun korsan olup olmamasından ziyade sorunun çözümüne odaklanmanızı okurlarımıza tavsiye edeceğiz. Korsan yazılımlar için destek sözü veremeyiz, yine bu durumlarda okurlar birbirleriyle destekleşecektir. Yeni korsan kuralı tam ortalama bir kural oldu diyebiliriz. Anlayışınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı