Dikey ekran kartı tutucu alınır mı?

Bugraaatm

Hectopat
İyi sosyaller herkese. Ekran kartım GameRock'ın RTX 3070 kartı, kasa Gamepower warcry. Kart kasanın camına çok yakın bir konumda duruyor ve bu yüzden 8+8 pin kablolar şu an karta fazlaca baskı yapacak şekilde duruyor, o yüzden camın vidalarını çok sıkmıyorum. Buna ek olarak kart çok ağır olduğundan aşağı doğru biraz eğik vaziyette. Sizce kart için bir vertical holder alınır mı? Yoksa altına bir ekran kartı desteği + sleeved kablo mu yapmalıyım?
Almayı düşündüğüm vertical holder: Gamepower Vertical Gpu Holder Universal Dikey Ekran Kartı Tutucu ( Warcry Ve Tüm Modeller Için) Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Sleeve yüzde 1 FPS düşüşüne neden oluyor sanırsam. Önemli bir değer değil ama dikey koyduğun zaman cama çok yakın olursa soğutmayı çok etkiler ve yüzde 1'in ötesine geçer.

Sleeve yüzde 1 FPS düşüşüne neden oluyor sanırsam. Önemli bir değer değil ama dikey koyduğun zaman cama çok yakın olursa soğutmayı çok etkiler ve yüzde 1'in ötesine geçer.
Şu anki haliyle de cama fazlasıyla yakın (yatay olarak) o yüzden kablolar çok baskı yapıyor ekran kartına. Bir sıkıntısı olmaz, öyle çalışsın derseniz altına bir destek alıp öyle kullanmaya devam edeceğim.

Şu anki haliyle de cama fazlasıyla yakın (yatay olarak) o yüzden kablolar çok baskı yapıyor ekran kartına. Bir sıkıntısı olmaz, öyle çalışsın derseniz altına bir destek alıp öyle kullanmaya devam edeceğim.

Dikey yaptığın zamanki tahmini konumuna bak. Eğer çok yakınsa sıkıntı yaratır. Yatayken performans sıkıntı yapmaz ama kabloları bilemiyorum.

Dikey yaptığın zamanki tahmini konumuna bak. Eğer çok yakınsa sıkıntı yaratır. Yatayken performans sıkıntı yapmaz ama kabloları bilemiyorum.
Anladım teşekkürler. Dikey olarak fps kaybı hava sürkülasyonu zayıf olduğundan kaynaklanıyor değil mi doğru anladım? Harici kablodan dolayı değil? Bir de dikey tutucu önerirseniz çok memnun kalırım.

Anladım teşekkürler. Dikey olarak FPS kaybı hava sürkülasyonu zayıf olduğundan kaynaklanıyor değil mi doğru anladım? Harici kablodan dolayı değil? Bir de dikey tutucu önerirseniz çok memnun kalırım.

Evet hocam hava sirkülasyonundan dolayı oluyor. Ben kendi kartımda fanları nornalden yüzde 10 daha hızlı çalıştırıyorum. MSI kartlarda ileride sıkıntı yaşatabiliyor. Dikey tutucu hiç kullanmadım önerim yok o yüzden. Ama Lian Li sanırsam çok kullanılıyor bu tarz ekipmanlarda.

Evet hocam hava sirkülasyonundan dolayı oluyor. Ben kendi kartımda fanları nornalden yüzde 10 daha hızlı çalıştırıyorum. MSI kartlarda ileride sıkıntı yaşatabiliyor. Dikey tutucu hiç kullanmadım önerim yok o yüzden. Ama Lian Li sanırsam çok kullanılıyor bu tarz ekipmanlarda.
Çok sağ olun hocam cevabınız için.

Ben bunu aldım kullanıyorum memnunum.

Evet böyle birşey de alabilirim hocam ama benim merak ettiğim bunu alsam bile şu an 8pin kabloların sıkışık durumu karta bir zarar verir mi?

Geri
Yukarı