Dikey ekran kartı tutucu FPS kaybına neden olur mu?

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Dün ekran kartıma dikey tutucu taktım. Piyasa fiyatı 1200 TL olan bir aparat satın aldım. Valorant'ta 250-300 arası aldığım FPS birden 75'e düştü, çok nadir 100 falan oluyor. FPS bu kadar düşürmesi normal mi acaba? Anakart ayarlarından PCI-e slotunu gen 4 yaptım, vertical holder PCI-e 3.0 destekli. Ne yapmam gerekiyor bunun için?

Aparatın markası nedir??

Ayrıca aparat 3.0 destekli olduğundan 4.0 kullanamazsınız. O yüzden 4.0 destekli bir aparat almanız lazım.

Maalesef aparatınız PCI-E 4.0 desteklemiyor. Yeni aldıysanız iade edip 4.0 destekli bir aparat alın. Performans eski haline geri döner.
biliyorum fakat pci-e 4.0 ekran kartı pci-e 3.0 anakartla bağlıyken 300 fps alıyordum. o zamanlarda da kullanamamam lazım değil miydi?

Bu tip uzatıcı aparatlar performans düşürebiliyor. Eski performansa yeniden dönmek için aparat kullanmayın.
performans düşüşleri %5 oluyor maksimum. 300 fps'de 10-15 fps düşürmesi lzım.

@321147
SORUNU ÇÖZDÜM SONUNDA
Bilgisayara format attım, icim rahat etmedi. Ayrıca normalde armoury create'de sürücüleri toplu indirebiliyordum ordan indirmiştim, bir de sitesindekilerle karşılaştırdığımda vga driver'ı armoury create'de yoktu. Ekstradan onu da indirdim sitesinden.
Veee sonunda başardımmmm :D:D:D muhtemelen ve %99.9 vga driver'ını kurmamamdan kaynaklanıyormuş :)
WhatsApp Görsel 2022-11-14 saat 00.40.07.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı