Dikey geçişte ön lisans diploması iptal oluyor mu?

baklavaexe

Femtopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050Ti i5-11400h 16Gb Ram
Merhaba. Ben ilk olarak 2 yıllık bir siber güvenlik bölümü okumak istiyorum, merak ettiğim şey ise ben 2 yıllık o okulu bitirdikten sonra DGS ile 4 yıllığa geçtiğimde ön lisans diplomam iptal oluyor mu yani o okuldan hiç okumamışım gibi sadece lisans diplomam mı oluyor? Yoksa hem ön lisans diploması hem de lisans diplomam mı oluyor. Teşekkürler.

DGS ile cok calisman gerek ilk 500e falan girmelisin. Bence en iyisi universite sinavi ile kazanip girmek yine derslerini saydiriyorsun ve 3 veya 2 siniftan basliyorsun.

AYT sınavına çalışacak zamanım kalmadı ondan dolayı böyle bir yol arıyorum hem de meslek lisesinde okuyorum 2 yıllık bölümlerde ek puan sağlıyor. Peki 2 diplomanın bir artısı olur mu?

Peki DGS zor oluyor mu ve lisansa geçtiğimizde kaç yıl daha okuyoruz.

Lisansa geçtiğin zaman eğer devlet üniversitesi kazanırsan 1. sınıftan başlıyorsun derslerini saymıyorlar. Eğer özel kazanırsan 2. sınıftan başlatıyorlar ama bazıları derslerin sayılmasına göre 3. sınıftan da başlatabilir ama çoğu 2. sınıftan başlatıyor. Benim 10 dersimi sayıp 2. sınıftan başlattılar.

Dgs ile kazanırsan lisans diplomasını alana kadar önlisans diploman geçerli oluyor. Lisans diploması aldıktan sonra önlisans kpssye giremiyorsun lisans kpssye girebiliyorsun ancak özel sektörde çalışabilirsin alanınla alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı