Dikey şarjlı süpürge önerisi

@80derecekolonya
@511993
@Mr. DarkTech
@Quantum9

Öncelikle ilk mesajımda yazdığım gibi, buzdolabımız bozuldu ve yüksek fiyatlı modelleri eledik. Ben daha bakınıyordum tam karar vermemiştim ama Bosch unlimited seri 6 almış gelmiş babam. Önce biraz ön yargılı davrandım çünkü Viomi'ye karşı dezavantajları var. Ancak bir yandan da Viomi'nin bir sürü olumlu yorumuna karşı garanti ve yedek parça olarak çok fazla olumsuz yorum vardı, sıkıntı çıkması durumunda bizim de elimizde kalabilirdi ürün. Bosch ise evimizde en çok kullandığımız marka olabilir, eski buzdolabı, yeni buzdolabı, klima, çamaşır ve bulaşık makineleri vs. ve garanti/servis olarak çoğunlukla olumlu yorumlar görüyorum. İlk izlenimlerime göre dezavantaj olarak gördüklerim şunlar: Öncelikle Viomi'de de Bosch'ta da 2500MAH batarya var ama Viomi'de 3 derece mod var yani düşük enerji modu var ve bu modda 60 dk çalışma sunuyor. Bosch'ta sadece standart ve Turbo var, standart ile 25 dakika çalışma süresi sunuyor. Ev büyük olduğu için genel temizlik durumunda yetmeyebilir, biraz koştura koştura süpürmek gerekecek gibi :d bataryası takılı iken şarj oluyor çünkü şarj girişi ana bölme üzerinde; Viomi'de batarya çıkarılıp şarj edilebiliyor bence bu şekilde daha kullanışlı. Toz bölmesi viomi A9'a (0.5 lt) göre az: 0.3 lt. Hepa filtre yok sanırsam, öyle bir ibare göremedim. Toz haznesinin temizliği daha zor, ana bölmeden çıkarmak gerekiyor. Viomi A9'da kutu içeriğinde döner fırçalı koltuk başlığı da var, bu benim en çok istediğim özellikti; Bosch'ta yok. Aynı modelin farklı varyasyonlarında bu başlık da varmış ama bir tık daha pahalı. Ayrı olarak da satılıyormuş ama şu an stokta yok gözüküyor, eğer süpürgeyi kullanmaya alışırsam arayıp sorarım servisi, belki getirtirler. Şimdilik çekiş gücü olarak bayağı hoşuma gitti, daha gündüz süpürdüğüm yerlerden bir ton toz kir çıkardı. Yani büyük süpürgeyi hiç aratmayacak gibi duruyor. Bakalım bataryası ne kadar dayanacak? Ha bir de 10 yıl motor garantisi varmış. İşimize yarayabilir :D

Hayırlı olsun. Viomi almamanız üzücü oldu ama Bosch unlimited 6 yine de fena olmayan bir süpürge. Viomi üzerinde bulanan değiştirilebilir batarya özelliğinin olmaması biraz can sıksa da alışılır.

Hayırlı olsun. Viomi almamanız üzücü oldu ama Bosch unlimited 6 yine de fena olmayan bir süpürge. Viomi üzerinde bulanan değiştirilebilir batarya özelliğinin olmaması biraz can sıksa da alışılır.
Bosch'ta da batarya çıkabiliyor. Yani 2. batarya varsa bittiğinde değişim yaparak kullanıma devam edilebiliyor. Benim yazdığım, şarj etmek için bataryanın motor kısmına takılı olması gerektiğiydi.

@80derecekolonya
@511993
@Mr. DarkTech
@Quantum9

Öncelikle ilk mesajımda yazdığım gibi, buzdolabımız bozuldu ve yüksek fiyatlı modelleri eledik. Ben daha bakınıyordum tam karar vermemiştim ama Bosch Unlimited Seri 6 almış gelmiş babam. Önce biraz ön yargılı davrandım çünkü Viomi'ye karşı dezavantajları var. Ancak bi yandan da Viomi'nin bir sürü olumlu yorumuna karşı garanti ve yedek parça olarak çok fazla olumsuz yorum vardı, sıkıntı çıkması durumunda bizim de elimizde kalabilirdi ürün. Bosch ise evimizde en çok kullandığımız marka olabilir, eski buzdolabı, yeni buzdolabı, klima, çamaşır ve bulaşık makineleri vs. ve garanti/servis olarak çoğunlukla olumlu yorumlar görüyorum. İlk izlenimlerime göre dezavantaj olarak gördüklerim şunlar: Öncelikle Viomi'de de Bosch'ta da 2500mAh batarya var ama Viomi'de 3 derece mod var yani düşük enerji modu var ve bu modda 60 dk çalışma sunuyor. Bosch'ta sadece standart ve turbo var, standart ile 25 dakika çalışma süresi sunuyor. Ev büyük olduğu için genel temizlik durumunda yetmeyebilir, biraz koştura koştura süpürmek gerekecek gibi :d Bataryası takılı iken şarj oluyor çünkü şarj girişi ana bölme üzerinde; Viomi'de batarya çıkarılıp şarj edilebiliyor bence bu şekilde daha kullanışlı. Toz bölmesi Viomi A9'a (0.5 Lt) göre az: 0.3 Lt. HEPA filtre yok sanırsam, öyle bir ibare göremedim. Toz haznesinin temizliği daha zor, ana bölmeden çıkarmak gerekiyor. Viomi A9'da kutu içeriğinde döner fırçalı koltuk başlığı da var, bu benim en çok istediğim özellikti; Bosch'ta yok. Aynı modelin farklı varyasyonlarında bu başlık da varmış ama bi tık daha pahalı. Ayrı olarak da satılıyormuş ama şu an stokta yok gözüküyor, eğer süpürgeyi kullanmaya alışırsam arayıp sorarım servisi, belki getirtirler. Şimdilik çekiş gücü olarak baya hoşuma gitti, daha gündüz süpürdüğüm yerlerden bi ton toz kir çıkardı. Yani büyük süpürgeyi hiç aratmayacak gibi duruyor. Bakalım bataryası ne kadar dayanacak? Ha bir de 10 yıl motor garantisi varmış. İşimize yarayabilir :D
Hepa filtre var hocam, genel olarak anlattıklarınız zaten benimde diyeceklerimdi. Bosch serisi aile evinde var şarjlı süpürge, evleri 2+1 105 m2 olduğu için salon ve oturma odasını süpürmek için şarjı yeteri kadar gidiyor. Üzmeyecek bir model ancak hep altını çizerim, bu cihazlar sürekli değiştirilecek şeyler değiller almışken, en çok özelliği, parçası ve seçenekleri olan modeli almak lazım. Hayırlı olsun sizede üzmeyecek bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı