Dikey şarjlı süpürge önerisi

598332

Centipat
Bir arkadaşıma yeni ev hediyesi olarak dikey şarjlı süpürge almaya karar verdim. Çekim gücünün iyi olması çok önemli. 6000₺ bandında önerilerinize açığım.

Bosch Unlimited Serie 6 aldık, 3-4 aydır neredeyse her gün kullanıyorum. Çekim gücü güzel. Ama temizleme faslı pek pratik değil. Kedi tüylerini her gün alıyorum, o bakımdan çok işime yarıyor. Viomi A9 ile arasında kalmıştım ben aslında. Açtığım konuda şöyle yazmıştım:

Öncelikle ilk mesajımda yazdığım gibi, buzdolabımız bozuldu ve yüksek fiyatlı modelleri eledik. Ben daha bakınıyordum tam karar vermemiştim ama Bosch Unlimited Seri 6 almış gelmiş babam. Önce biraz ön yargılı davrandım çünkü Viomi'ye karşı dezavantajları var. Ancak bi yandan da Viomi'nin bir sürü olumlu yorumuna karşı garanti ve yedek parça olarak çok fazla olumsuz yorum vardı, sıkıntı çıkması durumunda bizim de elimizde kalabilirdi ürün. Bosch ise evimizde en çok kullandığımız marka olabilir, eski buzdolabı, yeni buzdolabı, klima, çamaşır ve bulaşık makineleri vs. ve garanti/servis olarak çoğunlukla olumlu yorumlar görüyorum. İlk izlenimlerime göre dezavantaj olarak gördüklerim şunlar: Öncelikle Viomi'de de Bosch'ta da 2500mAh batarya var ama Viomi'de 3 derece mod var yani düşük enerji modu var ve bu modda 60 dk çalışma sunuyor. Bosch'ta sadece standart ve turbo var, standart ile 25 dakika çalışma süresi sunuyor. Ev büyük olduğu için genel temizlik durumunda yetmeyebilir, biraz koştura koştura süpürmek gerekecek gibi :d Bataryası takılı iken şarj oluyor çünkü şarj girişi ana bölme üzerinde; Viomi'de batarya çıkarılıp şarj edilebiliyor bence bu şekilde daha kullanışlı. Toz bölmesi Viomi A9'a (0.5 Lt) göre az: 0.3 Lt. HEPA filtre yok sanırsam, öyle bir ibare göremedim. Toz haznesinin temizliği daha zor, ana bölmeden çıkarmak gerekiyor. Viomi A9'da kutu içeriğinde döner fırçalı koltuk başlığı da var, bu benim en çok istediğim özellikti; Bosch'ta yok. Aynı modelin farklı varyasyonlarında bu başlık da varmış ama bi tık daha pahalı. Ayrı olarak da satılıyormuş ama şu an stokta yok gözüküyor, eğer süpürgeyi kullanmaya alışırsam arayıp sorarım servisi, belki getirtirler. Şimdilik çekiş gücü olarak baya hoşuma gitti, daha gündüz süpürdüğüm yerlerden bi ton toz kir çıkardı. Yani büyük süpürgeyi hiç aratmayacak gibi duruyor. Bakalım bataryası ne kadar dayanacak? Ha bir de 10 yıl motor garantisi varmış. İşimize yarayabilir :D

Bosch Unlimited Serie 6 aldık, 3-4 aydır neredeyse her gün kullanıyorum. Çekim gücü güzel. Ama temizleme faslı pek pratik değil. Kedi tüylerini her gün alıyorum, o bakımdan çok işime yarıyor. Viomi A9 ile arasında kalmıştım ben aslında. Açtığım konuda şöyle yazmıştım:
Peki şuan olsa tercihinizi hangisinden yana kullanırdınız?

Peki şuan olsa tercihinizi hangisinden yana kullanırdınız?
Diğerini kullanma şansım olmadığı için bi şey diyemiyorum. Ama çekiş gücü olarak ben tatmin oldum. Halıda bi şey kalmıyor. Viomi'nin küçük hareketli fırçalı başlık avantajı vardı, onda aklım kaldı biraz. Bir de 0.3 Lt hazne eğer ev büyükse tek kullanımda küçük kalabiliyor, son odada çok dolduğu için çekiş azalıyor. Ama ev bizim gibi sürekli kedi tüylü değilse bendeki kadar çabuk dolmaz hazne diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı